Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce

• Goście z zagranicy pod wrażeniem Sopotu i Ergo Areny

Goście z zagranicy pod wrażeniem Sopotu i Ergo Areny

W Sopocie odbywają się halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Jest to najważniejsza impreza "królowej sportu" w tym roku. Jak przyjezdni z innych krajów oceniają miasto, kraj i organizację zawodów? Przeważają zachwyty i zdumienie, że Polska jest tak piękna i nowoczesna.

• Halowe MŚ Sopot 2014. Cichocka wybiegnie z cienia?

Halowe MŚ Sopot 2014. Cichocka wybiegnie z cienia?

W sobotę halową mistrzynią świata w skoku wzwyż niespodziewanie została Kamila Lićwinko. W niedzielę dołączyć do grona sław polskiej lekkiej atletyki może Angelika Cichocka. Po niej kibice spodziewają się mniej niż po również startujących tego dnia Annie Rogowskiej, Adamie Kszczocie czy Marcinie Lewandowskim, tymczasem nieznana dotąd 26-latka wyrasta na faworytkę finałowego biegu na 800 m. Transmisja z ostatniego dnia mistrzostw w TVP i Eurosporcie, relacja na żywo w Sport.pl od godz. 15.

• Złoty drugi dzień Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie [DUŻO ZDJĘĆ]

Złoty drugi dzień Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie [DUŻO ZDJĘĆ]

Drugi dzień Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce przyniósł pierwszy sukces reprezentacji Polski. Złoty medal w skoku wzwyż zdobyła Kamila Lićwinko. O podium w tej konkurencji otarła się Justyna Kasprzycka, która zajęła czwarte miejsce. Również na czwartym miejscu start w biegu na 400 metrów zakończyła również Justyna Święty. Słabiej spisali się panowie. W finale skoku o tyczce szóste miejsce zajął Robert Sobera, a Paweł Wojciechowski był 10. Rywalizację skoczków w dal na szóstym miejscu zakończył Adrian Strzałkowski. W sesji porannej awans do finałów zanotowały polskie sztafety 4x400 m, Teresa Dobija w skoku w dal, Karol Hoffmann w trójskoku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z drugiego dnia mistrzostw

• Sopot 2014. Złoto i dwa czwarte miejsca Polaków [PODSUMOWANIE]

Sopot 2014. Złoto i dwa czwarte miejsca Polaków [PODSUMOWANIE]

Złoto Kamili Lićwinko to jedyny medal zdobyty przez Polaków po dwóch dniach rywalizacji w halowych mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Sopocie. Czwarte miejsca zajęły dwie Justyny: Kasprzyska w skoku wzwyż i Święty na 400 metrów. W niedzielę kolejne szanse. Relacja na żywo od 15 w Sport.pl, transmisja w TVP Sport i Eurosporcie.

• Rozkład dnia Sport.pl. Stoch wygra w Oslo? Rogowska skacze po złoto

Rozkład dnia Sport.pl. Stoch wygra w Oslo? Rogowska skacze po złoto

Kibice sportu nie będą mogli narzekać w niedzielę na brak wrażeń. Kamil Stoch powalczy w Oslo o swoje 14. zwycięstwo w karierze, a Anna Rogowska będzie miała dużą szansę na zdobycie złotego medalu halowych mistrzostw świata w Sopocie. Poza tym dużo ciekawego będzie się działo w futbolu - Borussia Dortmund zagra z Freiburgiem, Real Madryt spróbuje odskoczyć Barcelonie, a w naszej lidze hitem będzie starcie Śląska Wrocław z Legią Warszawa.

• Kamila Lićwinko mistrzynią świata! 'Poprosiłam sędziego o uznanie ex-aequo'
  • Sopot 2014. Lićwinko i Kuczina ze złotymi medalami

Sopot 2014. Lićwinko i Kuczina ze złotymi medalami

Kamila Lićwinko i Rosjanka Maria Kuczina zdobyły w Sopocie złote medale 15. halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata. Obie pokonały w skoku wzwyż poprzeczkę na wysokości dwóch metrów. Dla Polki to największy sukces w karierze.

• Paweł Wojciechowski odpada w skoku o tyczce: Łza się w oku kręci

Paweł Wojciechowski odpada w skoku o tyczce: Łza się w oku kręci

Reprezentant Polski w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski zaliczył fatalny występ podczas Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Sopocie. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy zaliczył jedynie wysokość 5.40 i jako pierwszy odpadł z finału skoku o tyczce.