Lekkoatletyka

 • Koniec marzeń o IO w Tokio! Polski rekordzista świata nagle zakończył karierę
 • Dramatyczne wyznanie Kozakiewicza. "To najgorszy facet, jakiego można sobie wyobrazić. Bił ją i nas"
 • Niemcy pisali, że w Toruniu spełnił się dramatyczny scenariusz. PZLA reaguje

  Niemcy pisali, że w Toruniu spełnił się dramatyczny scenariusz. PZLA reaguje

  Czy zgrupowanie w Spale zorganizowane przez PZLA przyczyniło się do zakażeń koronawirusem w trakcie halowych mistrzostw Europy w Toruniu? - Lekkoatleci nie byli oddzieleni. Do tego dochodzi brak maseczek i higieny - mówi jeden z trenerów. - Najlepsza procedura nie ograniczy zakażeń jeśli nie jest przestrzegana - odpowiada dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Waldemar Wendrowski.

 • Niemcy o Toruniu jak o wylęgarni koronawirusa. "Spełnił się dramatyczny scenariusz"

  Niemcy o Toruniu jak o wylęgarni koronawirusa. "Spełnił się dramatyczny scenariusz"

  Agencja Sport-Informations-Dienst (SID) po potwierdzeniu ponad 50 przypadków zakażenia koronawirusem związanych z halowymi mistrzostwami Europy w Toruniu opisuje je jako "lekkoatletyczne Ischgl". Przypomina tym samym, jak narciarski kurort wiosną zeszłego roku przyczynił się do wzrostu zakażeń w całej Europie. Zdanie organizatorów i uczestników o tym, że w Polsce "nie mogło być bezpieczniej", niemieccy dziennikarze nazywają fatalnym nieporozumieniem.

 • Brytyjczycy złapali wirusa w Polsce. Już dziesięć przypadków po HME w Toruniu
 • Prezes PZLA grzmi ws. szczepień przed igrzyskami. "Przecież tak się nie da"

  Prezes PZLA grzmi ws. szczepień przed igrzyskami. "Przecież tak się nie da"

  - Do Torunia na mistrzostwa Europy przyjechały reprezentacje, które swoich najlepszych zawodników mają już szczepionych. A polscy nie zostali zaszczepieni. I tu jest błąd, bo albo się szykujemy do wielkiej imprezy i chcemy mieć wyniki, albo zostawmy to i bawmy się w ciuciubabkę! - mówił prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski o braku szczepień dla zawodników, którzy przygotowują się do startu na igrzyskach olimpijskich.

 • Polki straciły najmocniejszy punkt 20 min. przed biegiem. Ale się udało! "Popłakałam się"

  Polki straciły najmocniejszy punkt 20 min. przed biegiem. Ale się udało! "Popłakałam się"

  - Stres był ogromny. Na początku czułam się sparaliżowana i się popłakałam - mówiła Aleksandra Gaworska o chwili, gdy dowiedziała się, że za dwadzieścia minut zastąpi kontuzjowaną Justynę Święty-Ersetic na ostatniej, najważniejszej zmianie sztafety 4x400 metrów. Na mecie wraz z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Natalią Kaczmarek i Kornelią Lesiewicz mogły się jednak cieszyć brązowym medalem halowych mistrzostw Europy!

 • Lisek z czwartym medalem HME. "Mam nadzieję, że nikogo nie zawiodłem"

  Lisek z czwartym medalem HME. "Mam nadzieję, że nikogo nie zawiodłem"

  5,80 - tyle wystarczyło Piotrowi Liskowi do zdobycia brązowego medalu podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Polakowi dużo brakowało do próbującego bicia rekordu świata Armanda Duplantisa, ale był zadowolony ze swojego ze swojego czwartego medalu tej imprezy w karierze. - Potwierdziłem swoją formę - ocenił Lisek.

 • Ogromna niespodzianka i łzy na mecie. Biało-czerwone 800 metrów. "To była jakaś magia"

  Ogromna niespodzianka i łzy na mecie. Biało-czerwone 800 metrów. "To była jakaś magia"

  Patryk Dobek ze złotem, Joanna Jóźwik i Mateusz Borkowski ze srebrem, a Angelika Cichocka z brązem - to bilans niedzielnych finałów biegów na 800 metrów. To także 40 procent medali polskiej reprezentacji na całych halowych mistrzostwach Europy w Toruniu. A wśród nich wielka niespodzianka, nagroda za nerwy po dyskwalifikacji i powrót po przerwie spowodowanej kontuzją.

 • Tak wygląda klasyfikacja medalowa HME. Polacy zdobyli prawie najwięcej krążków
 • Niesamowita niedziela dla Polaków w HME! Aż siedem medali, sensacyjne złoto!
 • Wielki sukces Pawła Wiesiołka! Pierwszy medal polskiego siedmioboju na HME od 23 lat!
 • Pia, Pia, Pia! Największy sukces w karierze 19-letniej Polki! Zabrakło 0,03 s!

  Pia, Pia, Pia! Największy sukces w karierze 19-letniej Polki! Zabrakło 0,03 s!

  Największy sukces w karierze Pii Skrzyszowskiej! 19-latka płotkarka od początku halowych mistrzostw Europy dwukrotnie pobiła swój rekord życiowy. W półfinale postraszyła faworytkę i ostatecznie złotą medalistkę biegu na 60 metrów przez płotki, Holenderkę Nadine Visser, a w finałowej rywalizacji zajęła piąte miejsce, a do medalu zabrakło jej 0,03 sekundy. Nie ma już żadnej wątpliwości - narodziła się kolejna gwiazda polskiej lekkoatletyki.

 • Filmował maskotkę, tańczył, a na koniec zdobył medal. Największy showman HME

  Filmował maskotkę, tańczył, a na koniec zdobył medal. Największy showman HME

  Gianmarco Tamberi na halowych mistrzostwach Europy w Toruniu został operatorem kamery, gdy bawił się i filmował maskotkę imprezy, "Katarzynkę", tańczył po udanych skokach, a na koniec zdobył srebrny medal w skoku wzwyż mężczyzn, choć nim był trochę zawiedziony. Włoski showman i tak stał się jednak jedną z najciekawszych postaci imprezy.

 • Ależ medalowa niedziela! Siedem medali w HME w Toruniu! [ZAPIS RELACJI]
 • Justyna Święty-Ersetic: Jestem nieobliczalna

  Justyna Święty-Ersetic: Jestem nieobliczalna

  - Bieganie poniżej 50 sekund? Nie wiem, czy uda mi się dokonać tej sztuki, ale mój mąż nawet w piątek powiedział mi, że jestem nieobliczalna. Jestem na dobrej drodze - mówiła Justyna Święty-Ersetic, która, żeby wejść do finału igrzysk olimpijskich, prawdopodobnie musiałaby się zbliżyć do czasów, których w Polsce nie osiągał nikt od czasów Ireny Szewińskiej. - Staram się nie myśleć o wyniku, tylko o biegu, a rezultat przychodzi sam - wskazała Polka.

 • Polska nagle wycofana z biegu na 4x400 metrów podczas HME! Alarm w Toruniu
 • Duplantis znów pobije rekord świata w Toruniu? "Złoty medal też służy za inspirację"
 • Trzecie srebro Polski na HME w Toruniu! Ryzykowny bieg Justyny Święty-Ersetic

  Trzecie srebro Polski na HME w Toruniu! Ryzykowny bieg Justyny Święty-Ersetic

  Rekord Polski w półfinale, a w finale ryzykowne bieganie po drugim torze i ostatecznie srebrny medal. W sobotę w Toruniu Justynę Święty-Ersetic pokonała tylko niesamowita Holenderka Femke Bol, która swoim biegiem ustaliła nowy najlepszy wynik w Europie. - Wynik na pewno powinien być szybszy, nie lubię gdybania, ale przy lepszym torze pewnie byłby dziś poprawiony rekord Polski - mówiła po biegu zawodniczka.

 • Kolejna dyskwalifikacja i uznany protest w Toruniu! Komplet Polaków w finale na 800 metrów!

  Kolejna dyskwalifikacja i uznany protest w Toruniu! Komplet Polaków w finale na 800 metrów!

  Adam Kszczot, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski, Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik wystąpią w niedzielnych finałach biegów na 800 metrów kobiet i mężczyzn podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Początkowo pojawiła się dyskwalifikacja Mateusza Borkowskiego. - Nie wiem i nie rozumiem, co się stało - mówił nam po biegu zdezorientowany zawodnik. Ostatecznie uznano jednak protest polskiego związku i awans z półfinałów zagwarantował sobie komplet Polaków.