Lekkoatletyka

 • Lewandowski wściekły na cofnięcie dyskwalifikacji Norwega. "Są równi i równiejsi"

  Lewandowski wściekły na cofnięcie dyskwalifikacji Norwega. "Są równi i równiejsi"

  Marcin Lewandowski zapowiedział odejście z komisji zawodniczej Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej po tym, jak Jakobowi Ingebrigtsenowi przywrócono złoty medal w biegu na 1500 metrów pomimo wcześniejszej dyskwalifikacji. - Jakob był lepszy ode mnie w biegu i nawet mu to dziś na śniadaniu powiedziałem. Usłyszał też, że nic do niego nie mam, ale prawo powinno być takie samo dla wszystkich. Jak widać, są równi i równiejsi - mówił Polak w rozmowie dla "Przeglądu Sportowego".

 • Fenomenalne wyniki polskich biegaczek w eliminacjach na 60 metrów! Rekord życiowy Skrzyszowskiej
 • Paweł Wojciechowski nie obroni tytułu HME! Niespodziewanie odpadł już w eliminacjach
 • Reprotest Polaków oddalony. Marcin Lewandowski i Michał Rozmys wycofali się ze startu na 3000 m

  Reprotest Polaków oddalony. Marcin Lewandowski i Michał Rozmys wycofali się ze startu na 3000 m

  PZLA składał protest, aby dyskwalifikacja Jakoba Ingebrigtsena została przywrócona, ale nie został on pomyślnie rozpatrzony - poinformował dziennikarz TVP Sport, Aleksander Dzięciołowski. Co więcej, Marcin Lewandowski i Michał Rozmys nie wystartują w sobotnim biegu na 3000 m. Jak przekazał nasz dziennikarz, Jakub Balcerski, powodem ich nieobecności na starcie nie jest niepomyślna decyzja dot. reprotestu, ale niewystarczająca regeneracja polskich biegaczy po biegu na 1500 m.

 • Chciał już uciekać z Torunia, ale odzyskał złoto. "Każda inna decyzja byłaby kompromitacją"

  Chciał już uciekać z Torunia, ale odzyskał złoto. "Każda inna decyzja byłaby kompromitacją"

  Ostatnich kilka godzin było dla Jakoba Ingebrigtsena prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem. Najpierw wygrał bieg na 1500 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu, potem został zdyskwalifikowany, a następnie po kilkudziesięciu minutach oczekiwania złoto zostało mu przywrócone. Początkowo biegacz chciał opuścić Toruń, gdyby protest Norwegów nie został uwzględniony, ale teraz mógł odetchnąć. - Ale nie sądzę, że ma za sobą spokojną noc - mówił w wypowiedzi dla vg.no jego ojciec Gjert Ingebrigtsen.

 • Haratyk ze srebrnym medalem HME w Toruniu! "Walczyłem sam ze sobą"
 • Lewandowski jednak ze srebrem! Dyskwalifikacja Ingebrigtsena, a potem uwzględniony protest!

  Lewandowski jednak ze srebrem! Dyskwalifikacja Ingebrigtsena, a potem uwzględniony protest!

  To miał być pierwszy złoty medal dla Polski na halowych mistrzostwach Europy w Toruniu. Marcin Lewandowski na metę biegu na 1500 metrów wpadł drugi, ale później zdyskwalifikowano Norwega Jakoba Ingebrigtsena. Polak wygraną mógł się jednak ciezyć tylko przez kilkadziesiąt minut, bo uwzględniono protest Norwegów i przywrócono Ingebrigtsenowi złoty medal.

 • Święty-Ersetic z rekordem Polski już w półfinale HME w Toruniu! Postraszyła faworytkę do złota!
 • Polacy rozpoczynają walkę o medale w HME! Majewski ocenia nasze szanse

  Polacy rozpoczynają walkę o medale w HME! Majewski ocenia nasze szanse

  Optymistyczny scenariusz dla Polski na halowe mistrzostwa Europy to wykorzystanie kilkunastu szans medalowych i walka o wysokie miejsce w końcowej klasyfikacji imprezy. Inne zakładają kilka medali i nadzieje na świetne wyniki nowych twarzy reprezentacji. - Jesteśmy może nie przed własną publicznością, ale u siebie i warto byłoby dobrze się zaprezentować - mówi dla Sport.pl Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

 • Dwie wtopy na początek halowych mistrzostw Europy. Kardasz nie wykorzystała dodatkowej próby
 • Zaskakujące kulisy zakażenia Ewy Swobody. "Absurd. Procedury zostały złamane"

  Zaskakujące kulisy zakażenia Ewy Swobody. "Absurd. Procedury zostały złamane"

  Portal sprinterzy.com ujawnił zaskakujące kulisy dot. zakażenia koronawirusem Ewy Swobody, która nie będzie mogła wystartować w halowych lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Toruniu. "Na absurd wygląda jednak fakt, że Ewa zaraziła się od zawodniczki, która nie powinna na obozie w Spale przebywać. [...] Reprezentacja była ponadto w pobliżu ludzi, którzy nie powinni dostać zgody na przebywanie w ośrodku z uwagi, że nie są zawodnikami/trenerami. Procedury, które na początku były przestrzegane, zostały złamane w najważniejszym momencie" - czytamy we wpisie na Facebooku.

 • To koniec! Ewa Swoboda nie obroni tytułu. Było jeszcze światełko w tunelu
 • Czy Ewa Swoboda wystartuje na HME w Toruniu? "Wynik będzie wskazówką"

  Czy Ewa Swoboda wystartuje na HME w Toruniu? "Wynik będzie wskazówką"

  Czy Ewa Swoboda wystartuje podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa? Na razie przejdzie powtórzony test PCR w Katowicach. - Wynik będzie wskazówką, co dalej w tej sprawie - mówi Sport.pl specjalista ds. sportowo-technicznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Maciej Jałoszyński.

 • Topnieją medalowe szanse Polaków w HME! Bukowiecki nie wystąpi, Swoboda nie obroni złota!
 • Rekord za rekordem! Polska ma nowy "diament na dworze królowej sportu"

  Rekord za rekordem! Polska ma nowy "diament na dworze królowej sportu"

  W pandemii trenowała na łąkach i w lasach, teraz jest jedną z rewelacji sezonu lekkoatletycznego 2021. Siedemnastolatka Kornelia Lesiewicz bije juniorskie rekordy w takim stylu, że już ma miejsce w sztafecie 4x400 w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu. W sztafecie 4x400, czyli w jednej z najmocniejszych grup w polskim sporcie, wśród "aniołków Matusińskiego". - Kornelia nie ma słabych stron - mówi trener Matusiński. - Diament - napisał o niej Marek Plawgo. Początek mistrzostw - w czwartek.

 • Rosjanie nie przyjadą do Torunia na własne życzenie, ale są na dobrej drodze do Tokio
 • John Geddert popełnił samobójstwo. Kilka godzin wcześniej został oskarżony o 24 przestępstwa
 • Caster Semenya czuje się prześladowana. Ruszyła do Strasburga. "Chronię prawa kobiet"

  Caster Semenya czuje się prześladowana. Ruszyła do Strasburga. "Chronię prawa kobiet"

  Caster Semenya złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Chce ochrony przed atakiem światowej federacji lekkoatletycznej na jej prawa. Tym atakiem jest - jej zdaniem - obowiązujący od 2019 wymóg, by Semenya i inne biegaczki z zaburzeniami rozwoju płci obniżyły poziom testosteronu, jeśli chcą walczyć o medale na dystansach od 400 m do jednej mili.

 • Maść ze świstaka i stymulowanie stopy. "Cuda-wianki się działy" [nieDawny Mistrz]

  Maść ze świstaka i stymulowanie stopy. "Cuda-wianki się działy" [nieDawny Mistrz]

  - Pan doktor chciał sprawdzić, czy mnie pięta boli. Kazał poskakać. Boli? Mówię, że boli. No to on mi j** igłę w tyłek! Tak, że aż się jak struna napiąłem. Po chwili znowu pyta, czy boli. A że boli, to j** mi igłę w drugie miejsce. I zaraz w trzecie. W końcu nie wytrzymałem i krzyczę: "O! Już nie boli!". A doktor zadowolony, że pomogło - opowiada Paweł Czapiewski. Dlaczego były biegacz mówi, że miał wyrób karieropodobny?

 • Narodziła się wielka gwiazda lekkiej atletyki. Niezwykłe okoliczności rekordu świata