Bez Szubargi do końca eliminacji EuroBasketu

Jak podał ?Przegląd Sportowy? rozgrywający reprezentacji Polski Krzysztof Szubarga zerwał więzadła krzyżowe i nie zagra do końca eliminacji mistrzostw Europy EuroBasket 2011. To poważne osłabienie kadry Igora Griszczuka. W tej chwili nie wiadomo, kto zostanie powołany w miejsce Szubargi.

Szubarga urazu doznał na początku trzeciej kwarty meczu z Portugalią. Kulejąc zszedł z parkietu, do końca spotkania leżał obok ławki rezerwowych z kolanem obłożonym lodem. Pierwsze diagnozy mówiły o 10-dniowej przerwie rozgrywającego, ale jak donosi na swojej stronie internetowej "Przegląd Sportowy" uraz Szubargi jest o wiele poważniejszy. Reprezentacyjny rozgrywający ma zerwane więzadła krzyżowe, co oznacza, że na pewno nie zagra do końca eliminacji, a być może będzie musiał opuścić początek sezonu ligowego.

Szubarga w dwóch pierwszych meczach z Gruzją i Portugalią wychodził w pierwszej piątce. Trener Igor Griszczuk musi na szybko znaleźć zastępstwo Szubargi. Nie będzie to łatwe.

W tej chwili jedynym rozgrywającym kadry jest Łukasz Koszarek. W trakcie przygotowań do eliminacji EuroBasketu z zespołem trenował Tomasz Śnieg, ale 21-letni zawodnik jest w tej chwili na wakacjach i jego forma pozostaje zagadką. Przed niedzielnym meczem z Bułgarią jako opcja rezerwowa ściągnięty został Kamil Chanas, ale nie jest to zawodnik, który na co dzień gra jako playmaker.

Szubarga to trzeci koszykarz, który doznał urazu na kadrze. Wcześniej kontuzje z gry wykluczyły Adama Waczyńskiego i Adama Łapetę.

Prokom woli CSKA Moskwa od Siarki Tarnobrzeg ?

Więcej o: