Eliminacje ME. Polscy koszykarze po meczu z Portugalią: Wreszcie było widać, że jesteśmy zespołem

Po zwycięskim meczu z Gruzją w eliminacjach ME Maciej Lampe stwierdził, że od przegranego spotkania z Gruzją wiele się zmieniło: - Poszliśmy wczoraj wszyscy razem do kina, dzięki temu wytworzyła się pozytywna energia. Nareszcie było widać, że to zespół. Łukasz Koszarek, rozgrywający reprezentacji, komentując atmosferę na łódzkiej hali powiedział: - Szkoda, że nie gramy tu częściej.

Tak relacjonowaliśmy na żywo spotkanie Polska - Portugalia ?

- Mieliśmy naprawdę sporo pozycji, ale musimy też częściej wykorzystywać szybkie ataki. Na pewno będziemy nad tym pracować. - ocenił piątkową grę Polaków, rozgrywający. Nasi reprezentanci zagrali z bardzo dobrą skutecznością rzutów za trzy, wyniosła ona ponad 50 %.

- Porażka w Gruzji uświadomiła nas, że wcale nie jesteśmy mistrzami świata. Rozmawialiśmy więcej w szatni, byliśmy zmobilizowani. Dlatego to zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej - odniósł się do poprzedniego meczu na co dzień zawodnik włoskiej Pepsi Caserty.

Maciej Lampe

Zdaniem Macieja Lampe, dużo lepsza gra niż w spotkaniu z Gruzją i zwycięstwo w dzisiejszym meczu, to zasługa lepszej koncentracji drużyny: - Wszyscy byli gotowi do walki na całego i niezwykle zmobilizowani. Sporo rozmawialiśmy w szatni o tym meczu z Gruzją. Powiedzieliśmy sobie, że dziś musimy wygrać. Wiele się zmieniło, wreszcie było widać, że to zespół. Pogadaliśmy też poza boiskiem. Poszliśmy wczoraj wszyscy razem do kina, dzięki temu wytworzyła się pozytywna energia w naszym zespole.

- O Bułgarach trochę już wiemy. Wygraliśmy z nimi na ostatnim EuroBaskecie i teraz chcemy to powtórzyć - powiedział Lampe - Trzeba pokazać charakter. Będziemy się mobilizować tak mocno jak dzisiaj. - dodał

 

GALERIA: https://bi.im-g.pl/im/4/8220/z8220004X.jpg ?

 

kliknij w miniaturkę, żeby przejść do galerii

 

Pierwszym rozgrywającym kadry Łukasz Koszarek ?

Więcej o: