Reprezentacja koszykówki. Kelati dostał polskie obywatelstwo

W czwartek rano p.o. prezydenta Grzegorz Schetyna podpisał akt nadania obywatelstwa Amerykaninowi Thomasowi Keletiemu. To oznacza, że 28-letniego skrzydłowy zagra w sierpniowych eliminacjach mistrzostw Europy.

Ożeniony z Polką Kelati w latach 2006-2008 grał w Turowie Zgorzelec. Teraz robi karierę w silnych klubach hiszpańskich. W reprezentacji Polski zagrał już w trzech meczach towarzyskich - w pierwszym z nich z eliminacyjnym rywalem Bułgarią rzucił aż 25 punktów . W sobotę i niedzielę Kelati zagra w kadrze Igora Griszczuka w sparingowych meczach ze Słowacją w Łodzi. Jest naturalnym kandydatem do gry w pierwszej piątce

Kelati jest lepszy i bardziej związany z Polską niż Logan - Thomas jest już Polakiem. Teraz wyrabiamy mu paszport i dowód osobisty, do poniedziałku musimy przesłać te dokumenty do FIBA - mówi Sport.pl prezes PZKosz Roman Ludwiczuk.

Polska zaczyna eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy 2 sierpnia od wyjazdowego meczu z Gruzją. Rok temu Polskę reprezentował naturalizowany Amerykanin David Logan, który w tym sezonie nie wyraził dużej ochoty do gry w kadrze.

Griszczuk: Nie będę prosił Logana... ?

Więcej o: