Coraz więcej chętnych na Thomasa Kelatiego

Thomas Kelati jeszcze rok temu po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zagrał w kilku spotkaniach przedsezonowych w barwach LA Lakers, z trudem znalazł pracodawcę w Europie. W tym roku już cztery czołowe zespoły ustawiły się w kolejce po Amerykanina z polskim paszportem.

Nie bacząc na doniesienia, iż Thomas Kelati jest bliski podpisania kontraktu z Unicają Malagą, 27-letni Amerykanin z polskim paszportem dalej wzbudza duże zainteresowanie u kilku europejskich klubów.

W kolejce po zawodnika, który przed sezonem miał trudności ze znalezieniem klubu ustawiły się m.in. były zespół Macieja Lampego Chimki Moskwa, a także wicemistrz Euroligi Olympiakos Pireus. Wcześniej zainteresowanie koszykarzem grającym wymiennie na pozycjach rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego wykazywał też mistrz Polski Asseco Prokom Gdynia.

Poprzedni sezon Kelati spędził w Valencii B.C. notując średnio 8.1 punktu i 2.2 zbiórki na mecz. Obecnie 27-latek jest wolnym agentem i przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Łodzi.

Marcin Gortat dołączył do reprezentacji Polski ?

Więcej o: