Sport.pl

Eliminacje MŚ 2019. Słaby mecz, beznadziejna skuteczność. Polska przegrała z Węgrami

Reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe z Węgrami 57:64 w czwartym meczu eliminacji MŚ, które w 2019 roku odbędą się w Chinach.
64 : 57
Informacje
Eliminacje MŚ 2019 - Grupa C
Poniedziałek 26.02.2018 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 Kw
2 Kw
3 Kw
4 Kw
Wynik
Węgry
12
20
24
8
64
Polska
14
18
12
13
57

Zespół Mike'a Taylora chwalić można tylko za początek spotkania. Nasza drużyna zaczęła dobrze, skutecznie, wykorzystując nerwy gospodarzy, którzy przez blisko pięć minut nie potrafili zdobyć punktów. Później jednak gra Polaków się rozsypała, i chociaż mecz rozpoczęliśmy od prowadzenia 7:0, to po pierwszej kwarcie prowadziliśmy raptem 14:12, a na przerwę schodziliśmy z remisem 32:32.

O porażce Polaków zdecydowała beznadziejna trzecia kwarta, którą przegraliśmy aż 12 punktami. Zespół Taylora popełniał masę prostych błędów, bardzo zawodziła nas skuteczność. Chociaż w ostatniej części gry gospodarze wyraźnie osłabli i robili wszystko, by podać nam rękę, to my jej nie chcieliśmy. Wciąż byliśmy bardzo nieskuteczni, nie wykorzystywaliśmy sytuacji na pozór banalnie prostych.

Liczby? Polacy rzucali na poziomie 38 proc. za dwa punkty (50 proc. Węgrów) i zaledwie 19 proc. za trzy punkty (35 proc. Węgrów). Najskuteczniejszy w naszym zespole był Mateusz Ponitka, który zdobył 20 punktów.

Mimo porażki Polacy zachowali drugie miejsce w tabeli grupy C. Nasza drużyna ma sześć punktów, tyle samo mają Węgrzy. Prowadzą Litwini (osiem punktów), ostatnie jest Kosowo, które przegrało wszystkie dotychczasowe spotkania. Kolejne mecze zagramy 28 czerwca z Litwą u siebie oraz 1 lipca na wyjeździe z Kosowem.

Co dalej? Do kolejnej fazy eliminacji awansują trzy najlepsze drużyny z grupy. W drugim etapie będziemy mieli tylko cztery sześciozespołowe grupy – wyniki z poprzednich meczów zostaną zachowane. Spotkania zostaną rozegrane we wrześniu i listopadzie 2018 roku oraz w lutym 2019 roku. Do mistrzostw świata zakwalifikują się po trzy najlepsze drużyny w grupie (łącznie 12 zespołów).

11. sezon Marcina Gortata w NBA. Czy z Washington Wizards wywalczy mistrzostwo?

Więcej o:
Komentarze (11)
Eliminacje MŚ 2019. Słaby mecz, beznadziejna skuteczność. Polska przegrała z Węgrami
Zaloguj się
 • kuku666

  Oceniono 6 razy 6

  Dobry moment, żeby zacytować Dudę:
  "Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa"

 • 23tryt

  Oceniono 2 razy 2

  miałem to "szczęście" obejrzeć 3. i 4. kwartę ..... to był jakiś koszmar, nie dlatego że Polacy nie mają umiejętności, albo przeciwnik grał wybitnie, po prostu tak po sportowemu się ZE -SRA-LI na parkiecie ... i to chłopy które grają w tej kadrze 10+ lat...smutne

 • takisobiejac

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli co, jest szansa dla Kosowa :)
  Gdyby ograli Węgrów, a potem pokonali nas u siebie to wejdą do pierwszej trójki, bo to że umoczymy z Litwą jest niemal pewne.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 2 razy 2

  Jak zwykle , co musi się stać żebyśmy awansowali ?

 • yosemitesam

  Oceniono 2 razy 2

  Teoretycznie, jeśli przedupcymy z Kosowem, możemy zająć miejsce tuż za czołową trójką.

 • kalowiec

  Oceniono 2 razy 2

  siła polskiego sportu drużynowego poraża i niszczy!

 • monodeluxe

  Oceniono 1 raz 1

  Z całym szacunkiem, ale Węgry to koszykarski zaścianek,europejska 3 liga

 • ttwo

  Oceniono 2 razy 0

  chłopaki, nic się nie stało. Teraz jest dla was czas na "wyciąganie wniosków", a dla dziennikarzy na opisywanie możliwych scenariuszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX