EuroBasket 2015. Skibniewski za Berishę

Na niespełna dwa tygodnie przed pierwszym meczem na EuroBaskecie trener Mike Taylor dokonał zmiany w składzie reprezentacji Polski. Kadrę opuścił Dardan Berisha, a w jego miejsce został powołany Robert Skibniewski. To duża niespodzianka.

Mierzący 191 cm wzrostu Berisha, w klubie gra jako rzucający lub rozgrywający. Lepiej czuje się w tej pierwszej roli, ale w kadrze był próbowany jako rozgrywający. Miał stanowić zaplecze dla naturalizowanego Amerykanina A.J. Slaughtera i Łukasza Koszarka. Z meczu na mecz było widać, że nie czuje się w takiej roli najlepiej, na parkiecie było go mało, nie mógł wykorzystywać swoich naturalnych atutów.

Jak poinformował na Twitterze Łukasz Cegliński, to sam Berisha wyszedł z inicjatywą zmiany.

- Chciałbym podziękować Dardanowi za ciężką pracę i zaangażowanie, jakie włożył w okres przygotowawczy. Bardzo się starał, ale wymagaliśmy od niego, aby grał nie na swojej naturalnej pozycji i widzieliśmy, że Dardan nie czuje się dobrze w tej roli. Wspólnie z nim po konstruktywnej rozmowie uznaliśmy, że najlepiej będzie, jeśli w składzie reprezentacji Polski znajdzie się trzeci klasyczny rozgrywający. Stąd decyzja o zmianie. Dardana Berishę zastąpi Robert Skibniewski - tak decyzję tłumaczył trener reprezentacji Polski Mike Taylor.

Skibniewski był już z kadrą na pierwszym etapie przygotowań, ale Taylor zrezygnował z niego po sparingach z Czechami. 32-letni rozgrywający, obecnie gracz Anwilu Włocławek, był jedną z ważniejszych postaci zeszłorocznej kadry, która wywalczyła awans na ME.

Skibniewski dołączy do kadry, przed którą w weekend ostatni test przed EuroBasketem. W Bydgoszczy Polacy zagrają z Islandią, Belgią i Libanem (transmisje meczów w Polsat Sport News). Pierwszy mecz na ME 5 września z Bośnią i Hercegowiną w Montpellier. W grupie A rywalami Polaków są także Finlandia, Francja, Izrael i Rosja.

Irokez, figurka, głosowanie. Co zapamiętamy z tego sezonu Marcina Gortata? [SPRAWDŹ]

Więcej o: