El. ME 2013. Polacy rozbili Albańczyków

Polscy koszykarze w ostatnim meczu pierwszej rundy eliminacji mistrzostw Europy wysoko pokonali Albanię 105:67. Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski rzucił 19-letni Mateusz Ponitka - 17.

Polacy awansują na ME? Wejdź na forum Sport.pl i podyskutuj!  ?

Trener Ales Pipan w meczu grał szerokim składem, często zmieniał zawodników, ale liderzy Marcin Gortat i Łukasz Koszarek i tak zagrali po 28 minut. Środkowy Phoenix Suns rzucił 11 punktów, miał osiem zbiórek i dwa bloki, Koszarek, który fatalnie zagrał trzy dni wcześniej z Finlandią, miał sześć asyst, rzucił 10 punktów, ale trafił tylko trzy z dziewięciu rzutów z gry.

Najlepszym strzelcem reprezentacji był 19-letni Mateusz Ponitka. Albańczykom rzucił 17 punktów, akcje kończył efektownymi wsadami. Po 14 punktów rzucili Michał Ignerski (wszystkie w pierwszej kwarcie) i Przemysław Zamojski. Po raz pierwszy w eliminacjach zagrał Przemysław Karnowski - w 12 minut rzucił sześć punktów. W meczowej dwunastce zastąpił strzelca Dardana Berishę.

Polacy już pierwszej kwarcie mieli dziewięć punktów zaliczki, do przerwy prowadzenie wzrosło do 23 punktów. Biało-czerwoni mieli nieco problemów w trzeciej kwarcie, gdy pozwolili rywalom rozrzucać się z dystansu, ale w ostatnich minutach lepiej zagrali w obronie i ostatecznie zwyciężyli 105:67. Czwartą kwartę wygrali aż 35:18.

W pierwszej rundzie eliminacji EuroBasketu Polacy wygrali dwa z czterech meczów. Przegrywali we własnej hali, do tego z najpoważniejszymi rywalami do wyjścia z grupy. W Sopocie ulegli 57:64 Belgom, a we wtorek w Koszalinie przegrali po zaciętej końcówce z Finami 79:81. Wygrywali na wyjazdach z niżej notowanymi Szwajcarami i Albańczykami.

Na przyszłoroczne ME, które odbędą się w Słowenii, pojadą dwa najlepsze zespoły z grupy oraz cztery drużyny z trzecich miejsc.

Polacy mają teraz kilka dni wolnego. Kolejny mecz zagrają 30 sierpnia w Antwerpii z Belgią.

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook.com/Sportpl ?