TBL. Ted Scott i inni strzelcy wyborowi

Najlepsi strzelcy ligi zmierzą się w bezpośrednich pojedynkach w 18. kolejce Tauron Basket Ligi. Pierwsza siódemka strzelców TBL zagra w zaledwie dwóch meczach Zastalu z Polonią i Kotwicy z AZS. W sobotę także hit kolejki - derby Trójmiasta.

Siedmiu najlepszych snajperów tego sezonu Tauron Basket Ligi zagra w bezpośrednich pojedynkach w 18. kolejce ekstraklasy. Trójka z nich wystąpi w meczu Kotwicy Kołobrzeg z AZS Koszalin. Na parkiet w Kołobrzegu wybiegną lider klasyfikacji strzelców Ted Scott oraz trzeci i czwarty zawodnik na tej liście Winsome Frazier i George Reese z AZS Koszalin.

Czterech pozostałych pojawi się na boisku w spotkaniu Zastalu Zielona Góra z Polonią Warszawa, gdzie drugi na liście Darnell Hinson będzie musiał walczyć z triadą Zastalu - piątym Walterem Hodgem, szóstym Jamesem Mayem i siódmym Chrisem Burggesem.

W sumie wymieniona wyżej siódemka rzuca aż 122,7 punktu, najlepszym w tym towarzystwie jest Ted Scott, który notuje 26,7 punktu. Scott jest punktowo bezkonkurencyjny, bo notuje ich o blisko dziesięć więcej niż będący za jego plecami Hinson, co sumarycznie daje o 140 punktów więcej niż jego rywal.

Co więcej, rzucający Kotwicy zdominował także tabelę rekordów punktowych tego sezonu. Oprócz tego, że Scott jest jedynym graczem, który w tym sezonie zdobył więcej niż 40 punktów, jednym z czterech graczy, którzy rzucili ich 30 i więcej (pozostali to Harding Nana, Kevin Goffney i Darnell Hinson), to zajmuje jeszcze cztery pierwsze miejsca z największą ilością punktów w pojedynczym meczu. Pierwszy jest oczywiście 41-punktowy występ w spotkaniu przeciwko Siarce Tarnobrzeg, następny to 37 "oczek" rzuconych Turowowi Zgorzelec, 33 AZS Koszalin i 32 Anwilowi Włocławek.

W starciu z drużyną z Koszalina, po graczu Kotwicy można spodziewać się wybuchów strzeleckich, bo kołobrzeżanie zbyt wielu opcji w ataku najzwyczajniej nie mają. Rekordów strzeleckich nie należy oczekiwać jednak od innych wyżej wymienianych. George Reese i Winsome Frazier są w stanie rzucać po 20 i więcej punktów, ale w poukładanym i mającym kim grać AZSie, nie jest to konieczne w każdym spotkaniu.

Podobnie jest w Polonii Warszawa, gdzie oprócz Darnella Hinsona, (jedynego gracza, który w każdym spotkaniu do tej pory rzucał 10 i więcej punktów) jest też rozgrywający świetny sezon Harding Nana. Wybuchów strzeleckich nie będzie też raczej po stronie Zastalu, który oprócz Waltera Hodgea, ma w drużynie Jamesa Mayea i Chrisa Burggesa. Zawodników rzucających po 15.2 punktu co daje szóste i siódme miejsce na liście najlepszych strzelców.

Polpharma vs Turów - starcie trzecie

Już trzeci raz w tym sezonie zagrają przeciwko sobie drużyny, które w tym samym roku awansowały do Polskiej Ligi Koszykówki. W pierwszym meczu tych drużyn w Zgorzelcu lepszy był miejscowy Turów, który wygrał 92:84, a świetne spotkanie rozegrała dwójka rozgrywających Torey Thomas i Ivan Koljević. Polpharma była lepsza w fazie grupowej rozgrywek o Puchar Polski i wygrała przed własną publicznością 78:70, a prym na parkiecie wiodła zespołowa gra starogardzian. Aż pięciu graczy Polpharmy zdobyło w tym spotkaniu 10 i więcej punktów, a Deonta Vaughn miał ich 9.

W innych meczach: pojedynek gigantów

Do pojedynku na szczycie dojdzie w Gdyni, gdzie Asseco Prokom podejmie lokalnego, trójmiejskiego rywala, zespół Trefla Sopot. Po dojściu do drużyny Qyntela Woodsa, Tommy Adamsa i powrocie na parkiet Krzyszytofa Szubargi, Prokom jest dużo mocniejszy niż w pierwszej rywalizacji pomiędzy tymi drużynami, kiedy to dopiero w końcówce udało się graczom Tomasa Pacecasa przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

PBG Basket Poznań we własnej hali podejmie Energę Czarnych Słupsk, faworytem spotkania jest drużyna prowadzona przez Dainiusa Adomaitisa, a najciekawszym pojedynkiem na parkiecie będzie starcie Eddie Millera z PBG Basketu z Cameronem Bennermanem, graczem Energi Czarnych.

Mecze 18. kolejki Tauron Basket Ligi

Zastal Zielona Góra - Polonia Warszawa (26.02, godz. 15:00, PLK TV)

PBG Basket Poznań - Energa Czarni Słupsk (26.02, godz. 18:00)

Siarka Tarnobrzeg - Anwil Włocławek (26.02, godz. 18:00)

Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin (26.02, godz. 18:00)

Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot (26.02, godz. 18:00, PLK TV)

Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec (27.02, godz. 18:00, TVP Sport)

Podyskutuj z autorem na jego blogu difens.blox.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.