Mecz Gwiazd PLK: Królowała Polonia i wsady

Zespół Południa wygrał Mecz Gwiazd Tauron Basket Ligi 119:117 pokonując drużynę Północy. MVP spotkania został gracz Polonii Warszawa Harding Nana, konkurs rzutów za trzy wygrał Darnell Hinson, a wraz z Łukaszem Biednym w Kaliszu królowały wsady.

Hinson pokonał Plutę w konkursie trójek ?

Waleczny Harding Nana został najlepszym zawodnikiem Meczu Gwiazd w Kaliszu. Skrzydłowy Polonii Warszawa zanotował na swoim koncie 26 punktów i 7 zbiórek. Nana wyróżniał się nie tylko podczas gry, bo już w czasie prezentacji zawodników skrzydłowy warszawskiego zespołu tradycyjnie musiał pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi. W całym spotkaniu lepszym był zespół Północy, który reprezentował Nana. Prowadzona przez Jacka Winnickiego drużyna zwyciężyła z Południem 121:117.

- To była zdecydowanie dobra zabawa, mecz był ważny dla graczy. Chcieliśmy odpocząć i zagrać nieco na luzie - mówił MVP Meczu Gwiazd, Harding Nana.

Nagrody, jak i sam wynik spotkania, były jednak niczym przy efektownych akcjach Camerona Bennermana czy Eddie Millera. Bennerman, biegał po parkiecie w zielonych butach, które graczowi Czarnych wysłał z Los Angeles sam Kobe Bryant. Bennerman w najbardziej widocznym elemencie Meczu Gwiazd latał nad koszami właśnie niczym młody Bryant. Popisywał się coraz to lepszymi wsadami, a koledzy z drużyny Południa z chęcią podawali mu piłki. Rzucający najlepszego zespołu w lidze w jednej z podniebnych ewolucji złapał piłkę w powietrzu prawą ręką, przełożył ją do lewej dłoni i wpakował do kosza.

Piłkę do kosza często pakowali też Tony Easley i Eddie Miller ale najwięcej emocji wzbudziły loty nad koszem Łukasza Biednego, który w konkursie wsadów pokonał m.in. wspomnianego wcześniej Bennermana.

W zabawę dookoła koszykówki próbowali włączyć się wszyscy gracze. Igor Milicić podczas konkursu rzutów za trzy punkty wykonywał znany wszystkim kibicom gest "To Koniec" (It's Over)!, który podczas konkursu wsadów w 2000 wykonał Vince Carter. Milicić gest wykonywał kiedy na parkiet wszedł i zaczął rzucać Andrzej Pluta. Rozgrywający AZS Kozalin nie miał jednak racji, bo superstrzelec musiał ustąpić pola zawodnikowi Polonii Warszawa, Darnellowi Hinsonowi.

- Nie wiedziałem, że wystąpię w tym konkursie, bo byłem tylko zastępstwem, ale przed konkursem w wywiadzie dla strony www.gotorey.com, którą prowadzi Torey Thomas z PGE Turowa Zgorzelec, przewidziałem, że wygram - mówił uśmiechnięty Hinson.

Wspomniany przez Hinsona Thomas, był też jednym z najbardziej zadowolonych uczestników i zarazem widzów kaliskiego Meczu Gwiazd. Rozgrywający Turowa podczas rozgrzewki chodził po parkiecie z kamerą i nagrywał wywiady z praktycznie wszystkimi graczami.

Mecz Gwiazd PLK. Zobacz najlepsze akcje

Północ - Południe 117:119 Kwarty: 29:27, 34:28, 25:35, 29:29. Północ: Białek 6, Bennerman 22 (2), Varda 19, Bogavać 2, Milicić 5 (1) oraz Ewing 13 (1), Dylewicz 7 (1), Scott 8 (2), Waczyński 8, Hicks 8 (2), Davis 19. Południe: Dłoniak 7 (1), Nana 24 (2), Pluta 11 (1), Hodge 16 (2), Burgess 9 oraz Hinson 11 (3), Thomas 3 (1), Miller 10, Jovanović 8, Koljević 7 (1), Brkić 3 (1), Easley 12.

Biedny wygrał konkurs wsadów! ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.