Mecz Gwiazd PLK. Hinson mistrzem trójek. Pluta pokonany

Darnell Hinson z Polonii Warszawa królem trójek Tauron Basket Ligi. 30-letni Amerykanin pokonał w finale konkursu podczas Meczu Gwiazd w Kaliszu Andrzeja Plutę i Czarnogórca Ivana Koljevicia.

Amator "Biedny" wygrał konkurs wsadów ?

Wynik finału to niespodzianka, choć cała trójka rzucała na dobrym, równym poziomie. Faworytem był jednak Pluta, który już siedem razy wygrywał takie konkursy przy okazji Meczów Gwiazd lub spotkań, w których rywalizowała reprezentacja Polski z zagranicznymi gwiazdami ligi. W finale Pluta, który wygrał trzy ostatnie konkursy, zdobył jednak o dwa punkty mniej niż Amerykanin - Hinson miał ich 21, Pluta - 19, a Koljević, który zaczął finał od pięciu trafień - 18.

Eliminacje przed meczem od solidnego wyniku zaczął właśnie Hinson, który zdobył 18 punktów. Słabo wypadł Eddie Miller (PBG Basket Poznań, tylko 13 punktów), ale trzech kolejnych koszykarzy pokazało bardzo dobrą skuteczność.

Koljević z PGE Turowa Zgorzelec, który przed każdym rzutem odruchowo odsuwał od piłki lewą rękę, jakby chciał uzyskać bardziej stabilną pozycję, pokazał, że choć w lidze jest na razie strzelcem nierównym, to specjalistą od trójek jest. Czarnogórzec miał kilka serii i zdobył 21 punktów.

Po nim do konkursu przystąpił Michael Hicks z Polpharmy Starogard, który po 13. kolejkach Tauron Basket Ligi trafił najwięcej, bo 32. trójki. W Kaliszu Amerykanin rzucał dobrze, równo i zgromadził 19 punktów, ale okazało się, że to za mało na finał.

Za mało, bo dopiero potem rzucał Pluta (Anwil Włocławek) - fenomen, jeśli chodzi o próby z dystansu. 37-letni niebawem Pluta zaczął od pięciu celnych rzutów z rzędu, po pierwszej stacji miał komplet sześciu punktów. Poniżej doskonałego poziomu nie zszedł, zdobył 21 punktów.

Miejsca w finale Koljeviciowi i Plucie nie odebrał Piotr Satanowski, który w konkursie wystartował jako zwycięzca sobotnich eliminacji dla amatorów. Przedstawiciel Kalisza po pierwszej stacji miał aż pięć punktów, ale potem spudłował pięć rzutów z rzędu. Zgromadził 13 punktów - tyle co Miller.

W dogrywce, którą był konkurs w parze z kibicem, awans do finału uzyskał Hinson, który w parze z kibicem Rafałem zdobył cztery punkty. Później okazało się, że kuchenne drzwi okazały się szczęśliwe dla zwycięzcy.

Mecz Gwiazd TBL: Hinson wygrał konkurs trójek

Wyniki konkursu trójek - eliminacje:

Ivan Koljević (Turów), Andrzej Pluta (Anwil) - po 21. Michael Hicks (Polpharma) - 19. Darnell Hinson (Polonia) - 18. Eddie Miller (PBG), Piotr Satanowski (amator) - po 13.

Awans z dodatkowych eliminacji (konkurs z kibicem): Hinson w parze z Rafałem - 4.

Finał:

Darnell Hinson - 21, Andrzej Pluta - 19, Ivan Koljević - 18.

Mecz Gwiazd PLK: Królowała Polonia i wsady ?

Więcej o: