Polonia Warszawa zagra w TBL

- Polonia Warszawa przeszła drugi etap weryfikacji i zagra w nowym sezonie Tauron Basket Ligi - poinformował prezes ligi Jacek Jakubowski. Sezon rusza 9 października.

- Polonia przedstawiła wymagane dokumenty i gwarancje budżetowe, które przekraczają minimum określone przez ligę (2 mln zł) - powiedział Jakubowski. Dodał, że klub musi jeszcze uzupełnić dokumenty z procesów ugodowych z MOSiR oraz urzędem skarbowym, ale jego start w rozgrywkach w tej chwili nie jest zagrożony.

Na dopuszczenie klubu do rozgrywek wpływu nie będą miały żądania byłego rozgrywającego Polonii Kamila Łączyńskiego, który domaga się 40 tys. zł należnych mu z tytułu kontraktu. - Gwarancje budżetowe przewyższają sporną kwotę, więc nie powinno być to dla klubu problemem - mówi Jakubowski.

- Zgłosiliśmy się jako Polonia Warszawa. Dopinamy formalności - mówi szef rady nadzorczej Polonii Wojciech Kozakm, dając do zrozumienia, że nazwa sponsora może pojawić się w nazwie klubu. Z informacji "Gazety" wynika, że nowym sponsorem Polonii będzie warszawska firma z branży budowlanej, ale nie Mostostal, który wspiera Polonię 2011, ani Warbud, który pięć lat temu był sponsorem "Czarnych Koszul".

W tej chwili jeszcze nie wiadomo, kto będzie trenerem Polonii (kontrakt Wojciecha Kamińskiego skończył się w maju) i jacy zawodnicy w niej zagrają. Ważne umowy mają tylko dwaj młodzi koszykarze Marcin Nowakowski i Michał Kuśnierz. - Z trenerem jeszcze nie rozmawialiśmy, najpierw musimy doprowadzić do finiszu sprawy proceduralne - mówi Kozak.

Akceptacja gwarancji budżetowych Polonii oznacza, że w TBL zagra 12 zespołów. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, jaki będzie system rozgrywek oraz jak będzie wyglądał terminarz. Wiadomo, że liga wystartuje 9 października. - Mamy przygotowane dwie wersje terminarza, wszystko zależy od tego, czy dwa zespoły zagrają w rozgrywkach ligi VTB. Terminarz przedstawimy najpóźniej pod koniec sierpnia - mówi Jakubowski.

Sprawdź nas na facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: