David Logan przenosi się do Hiszpanii

Rzucający reprezentacji Polski David Logan podpisał trzyletni kontrakt z mistrzami Hiszpanii - Cają Laboral. Za sezon gry zarobi 1,2 mln dolarów.

David Logan w maju zdobył swoje drugie mistrzostwo Polski z Asseco Prokomem Gdynia. Jego dobre występy zwłaszcza w Eurolidze, gdzie Prokom osiągnął historyczny rezultat (odpadł dopiero w ćwierćfinale z Olympiakosem Pireus), zwróciły uwagę menedżerów z całej Europy. W Eurolidze Logan rzucał 15,4 punktu i miał 3,4 asysty na mecz, a w PLK zdobywał 17,6 punktu i miał 4,6 asysty na mecz. W Polsce grał od czterech sezonów - zaczynał w Polpharmie Starogard Gd., potem grał w Turowie Zgorzelec, a dwa ostatnie lata spędził w Prokomie.

Już w trakcie sezonu mówiło się, że rzucającemu najbliżej jest do najlepszej ligi Europy - hiszpańskiej ACB. Od początku urodzonym w Chicago reprezentantem Polski interesowała się euroligowa Caja Laboral i w tej drużynie Logan będzie grał w kolejnym sezonie. Z zespołem z Baskonii podpisał trzyletni gwarantowany kontrakt. Jego kwota opiewa na 3,6 mln dolarów.

Caja Laboral to mistrz Hiszpanii. We wtorek drużyna z Vitorii pokonała po raz trzeci w finale faworyzowaną Barcelonę i po roku przerwy odzyskała tytuł.

W lidze hiszpańskiej w ostatnim sezonie grał inny reprezentant Polski - Michał Ignerski. Skrzydłowy występował w Lagun Aro San Sebastian, z którym zajął 14. miejsce. W ACB w ostatnich dwóch sezonach grał także ubiegający się o polski paszport Thomas Kelati - z Unicają Malaga z powodzeniem grał w Eurolidze, a z Power Electronis Walencja zdobył Puchar Europy. Teraz interesują się nim potęgi - Real Madryt i FC Barcelona.

Kelati w kadrze za Logana? 

Więcej o: