Mecz Gwiazd PLK. Griszczuk startował w konkursie trójek!

Igor Griszczuk, nowy selekcjoner reprezentacji, trener Anwilu Włocławek, a w sobotę opiekun Południa, został zaskoczony przez organizatorów Meczu Gwiazd PLK wywołaniem do konkursu trójek.

Okazja była znakomita - w 1994 roku, w pierwszym Meczu Gwiazd, który odbywał się w Lublinie, to właśnie Griszczuk wygrał konkurs trójek.

W sobotę selekcjoner - wyraźnie zdziwiony - zdjął marynarkę, wyciągnął nieco koszulę ze spodni i przy aplauzie publiczności oddał 30 rzutów z konkursowych pozycji. Raz trafił w kant tablicy, zdobył tylko sześć punktów, ale i tak był gwiazdą. - Nie wypadłem najgorzej, choć w koszuli i pantoflach ciężko się rzuca - mówił po meczu Griszczuk.

Białorusin z polskim paszportem był zachwycony atmosferą w Globusie i powiedział, że chciałby, aby jego reprezentacja grała w takich obiektach. - Potrzebujemy szóstego zawodnika, czyli wypełnionej, głośnej hali - mówił.

Mecz Gwiazd wygrało 108:92 prowadzone przez Griszczuka Południe - MVP wybrano Michaela Wrighta (Południe, PGE Turów Zgorzelec), który zdobył 30 punktów i miał 15 zbiórek.

W konkursie trójek triumfował Andrzej Pluta z Anwilu Włocławek, w wsady wygrał Eddie Miller z Polonii Azbud Warszawa.

Top 10 Meczu Gwiazd ?

Więcej o: