Tauron Basket Liga. Pora na Zieloną Górę

Finałowa rywalizacja Tauron Basket Ligi przenosi się do Zielonej Góry. Stelmet prowadzi już 2:0, więc PGE Turów musi zacząć wygrywać, aby seria wróciła jeszcze do Zgorzelca. Początek meczu nr 3 w piątek o godz. 19. Transmisja w TVP Sport.

Stelmet wygrał obydwa mecze w Zgorzelcu, a to oznacza, że w tym sezonie zielonogórzanie nie przegrali jeszcze na parkiecie PGE Turowa. Z drugiej strony należy też pamiętać, że ekipa trenera Mihailo Uvalina nie potrafiła poradzić sobie ze zgorzelczanami we własnej hali.

W drugim spotkaniu serii finałowej kluczowym zawodnikiem był Quinton Hosley. Amerykanin nie tylko wyróżniał się w obronie, ale zdobył także 22 punkty i 10 zbiórek. Świetne spotkanie rozegrał także Zbigniew Białek, który trafił wszystkie pięć rzutów z gry. 14 punktów dla PGE Turowa rzucił Ivan Opacak.

Jak będzie w Zielonej Górze? Drużyna trenera Miodraga Rajkovicia musi znaleźć sposób na lepsze wykorzystanie w ofensywie Russella Robinsona oraz Davida Jacksona. Istotna może być też skuteczność z dystansu tego zespołu. Gracze PGE Turowa dotychczas często decydowali się na rzuty za trzy punkty, ale trafiali mniej niż 30 procent z nich.

Walter Hodge i Łukasz Koszarek to ciągle najważniejsi zawodnicy Stelmetu. To właśnie ci gracze obwodowi potrafią brać na siebie odpowiedzialność za wynik w kluczowych momentach spotkania. Na dwóch finałowych spotkaniach w Zielonej Górze można spodziewać się kompletu publiczności, a to z pewnością doda wszystkim zawodnikom dodatkowej motywacji do gry.

Czy Stelmet wygra trzecie spotkanie i będzie już o krok od mistrzostwa? Czy PGE Turów wróci do gry dzięki zwycięstwu w Zielonej Górze?

Początek trzeciego spotkania finałowego Tauron Basket Ligi Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec w piątek o godz. 19. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl od godz. 18.45.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: