TBL. Hit w TVP Sport! Trefl podejmie Stelmet

Koniec II etapu Tauron Basket Ligi coraz bliżej. Sytuacja w tabeli jest bardzo napięta, a jeden mecz może decydować o miejscu w tabeli przed play-offami. Czy Stelmet po raz drugi w tym sezonie wygra w Sopocie? Transmisja środowego spotkania w TVP Sport od godz. 18.05.

Trefl i Stelmet dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt, dlatego ten mecz może być bardzo istotny dla późniejszego rozstawienia przed fazą play-off. Co ciekawe, sopocianie dwukrotnie pokonali już ekipę z Zielonej Góry, ale za każdym razem na wyjeździe. Ostatni mecz zakończył się wynikiem 77:68 dla zespołu trenera Mariusza Niedbalskiego. Wtedy bardzo dobrze prezentował się Frank Turner, który zdobył 17 punktów i miał pięć asyst. Quinton Hosley rzucił dla Stelmetu 18 punktów. - Ten mecz jest dla nas w tej chwili najważniejszy. Dopiero w czwartek będziemy myśleli o piątkowym spotkaniu z Asseco Prokomem. To spotkanie jest niezwykle istotne pod kątem miejsca w tabeli przed play-off. Będziemy bili się z Treflem o te miejsca - mówi dla oficjalnej strony Stelmetu skrzydłowy Marcin Sroka. Sopocianie nie radzą sobie ostatnio najlepiej w Tauron Basket Lidze. Przegrali trzy mecze z rzędu przed własną publicznością. Zbiegło się to w czasie ze wzmocnieniem drużyny. Do zespołu dołączył Amerykanin Ronald Davis, który może występować na pozycji rzucającego i niskiego skrzydłowego. Trener Niedbalski czeka, aż nowy gracz zaprezentuje pełnię swoich możliwości. W ostatnich meczach "szóstek", jak i później w play-offach, może się okazać "tajną bronią" Trefla.

Stelmet również bardzo liczy na wygraną. Gracze trenera Mihailo Uvalina już raz w tym sezonie w Sopocie wygrali (108:106 po dogrywce) i teraz będą chcieli powtórzyć ten sukces. Zielonogórzanie nie ukrywają swoich mistrzowskich aspiracji, a w osiągnięciu tego celu może pomóc odpowiednie rozstawienie przed fazą play-off. Na pierwszym miejscu jest jednak PGE Turów i żeby go dogonić, trzeba wygrywać kolejne mecze. Najciekawiej w tym spotkaniu zapowiada się rywalizacja rozgrywających, czyli Franka Turnera i Waltera Hodge'a. Obaj są w pierwszej piątce asystujących Tauron Basket Ligi, a ponadto często potrafią być najlepszymi strzelcami swoich drużyn. To może być też dobry mecz dla Łukasza Koszarka, który jeszcze w zeszłym sezonie grał w Treflu, więc doskonale zna kosze w Ergo Arenie. - Myślę, że w tej chwili jesteśmy przygotowani najlepiej jak możemy być. Zawodny Trefla grają agresywnie, nie są samolubni i świetnie rozdają piłki na parkiecie. To będzie naprawdę ciężkie spotkanie, ale mam nadzieję, że damy z siebie wszystko i nie zawiedziemy naszych kibiców - mówi oficjalnej stronie Stelmetu Dejan Borovnjak. Początek spotkania Trefl Sopot - Stelmet Zielona Góra w środę o godz. 18.15. Transmisja w TVP Sport od godz. 18.05.

Więcej o: