TBL. Derby Pomorza i powrót Stelmacha do Zielonej Góry hitami 10. kolejki

Niedzielny mecz lidera TBL Energi Czarnych Słupsk z trzecim w tabeli AZS-em Koszalin będzie hitem 10. kolejki. Mecz pokaże TVP Sport. W sobotę pierwszy mecz w barwach PGE Turowa Zgorzelec zagra Piotr Stelmach i w debiucie zmierzy się ze swoją byłą drużyną Stelmetem Zielona Góra.

AZS wygrał w poprzedniej kolejce po raz pierwszy na wyjeździe z beniaminkiem Rosą Radom i jest trzeci z bilansem 6-3. Czarni, którzy prowadzą w TBL, z dziesięciu meczów wygrali siedem, ale niespodziewanie przegrali u siebie z beniaminkiem Startem Gdynia. Poprzednie mecze większego znaczenia nie mają, bo starcia Czarnych z AZS bez względu na siłę drużyn, zawsze są pełne emocji. Pieprzu niedzielnemu meczowi dodaje powrót do Koszalina Marcina Dutkiewicza, który zaliczył dobry sezon 2011/2012 w barwach AZS oraz pierwszy mecz przeciwko Czarnym Pawła Leończyka, który w Słupsku grał w czterech ostatnich sezonach.

Ciekawie będzie też dzień wcześniej w Zielonej Górze. Czwarty w TBL Stelmet gra z piątym PGE Turowem, w barwach którego zadebiutuje były zawodnik Stelmetu Piotr Stelmach. Silny skrzydłowy z Zielonej Góry odchodził, bo jak mówił nie był zadowolony ze swojej marginalnej roli na boisku. Główny udziałowiec zielonogórskiego klubu Janusz Jasiński oraz trener Mihailo Uvalin zrobili z rozstania ze Stelmachem ogólnopolską aferę. Były koszykarz zielonogórskiego klubu usłyszał, że jest tchórzem i zdrajcą.

Program 10. kolejki TBL:

Sobota

Start Gdynia - Anwil Włocławek (godz. 18.00)

Kotwica Kołobrzeg - Rosa Radom (godz. 18.00)

Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec (godz. 18.00)

Trefl Sopot - Jezioro Tarnobrzeg (godz. 19.00)

Niedziela

AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk (godz. 17.30 - TVP Sport)

Polpharma Starogard Gdański - Asseco Prokom Gdynia (godz. 18.00)

Więcej o: