Intermarché Basket Cup. AZS, Rosa i Polpharma muszą odrabiać straty

Już w środę rozpoczną się spotkania rewanżowe I rundy fazy wstępnej Intermarché Basket Cup Pucharu Polski 2012/13. Straty z pierwszych meczów będą miały szansę odrobić AZS Koszalin, Rosa Radom i Polpharma Starogard Gd.

W bardzo trudnej sytuacji jest Rosa Radom, która ma do odrobienia aż 16 punktów straty z pierwszego meczu. W Słupsku Czarni wygrali aż 92:76, 22 punkty dla gospodarzy rzucił Marcin Dutkiewicz, a 18 dołożył Valdas Dabkus. Najskuteczniejszym graczem Rosy był rezerwowy skrzydłowy Paweł Bogdanowicz, zdobywca 20 punktów.

Najciekawiej będzie w sobotę Starogardzie Gd., bo Polpharma w pierwszym meczu przegrała tylko punktem (62:63). Jezioro wygrało dzięki Jakubowi Dłoniakowi, który trafił w kontrze na dwie sekundy przed końcem. Dłoniak był najskuteczniejszym graczem Jeziora w pierwszym meczu, rzucił 20 punktów, a dobrze zagrali też Daniel Wall (9 punktów, 8 zbiórek) oraz Xavier Alexander (14 punktów, 10 zbiórek). Polpharma w rewanżu będzie osłabiona, bo sprowadzony niedawno Josh Miller musiał pilnie wrócić do USA i w rewanżu zagrać nie będzie mógł.

W Koszalinie AZS musi odrobić 10 punktów z pierwszego meczu w Kołobrzegu (72:82), ale w dotychczasowych meczach zawsze wygrywała drużyna, która była gospodarzem spotkania. Swój pierwszy mecz w I rundzie zagrają Start z Anwilem. Rewanż zaplanowano na 21 listopada we Włocławku.

Terminarz spotkań

Środa

Start Gdynia - Anwil Włocławek, godz. 18

Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk, godz. 18

AZS Koszalin - Kotwica Kołobrzeg, godz. 19

Sobota

Polpharma Starogard Gdański - Jezioro Tarnobrzeg, godz. 18

Rozstawienie II rundy fazy wstępnej rozgrywek:

Kotwica/AZS - Jezioro/Polpharma

Anwil/Start - Energa Czarni/Rosa

Więcej o: