Intermarche Puchar Polski. Odpadły Prokom i Anwil

W ćwierćfinałach Intermarche Pucharu Polski koszykarzy największą niespodzianką była porażka Anwilu ze Śląskiem Wrocław we Włocławku. Z rozgrywek odpadł też broniący tytułu mistrza Polski Asseco Prokom Gdynia, ale to nie jest niespodzianka. Słaby w tym roku mistrz przyjechał do Zgorzelca bez najlepszych graczy i trenera - przegrał z PGE Turowem 70:85.

W Prokomie zabrakło Donatasa Motiejunasa, Jerela Blassingame'a oraz trenera Tomasa Pacesasa. Bez nich drużyna Prokomu wygląda jak ligowy średniak i tak grała w Zgorzelcu - goście wygrali co prawda pierwszą kartę, ale w drugiej i trzeciej zostali rozbici.

21 punktów dla Turowa zdobył Daniel Kickert, 13 dodał David Jackson. W Prokomie najskuteczniejszy był Przemysław Zamojski, który rzucił 18 punktów. Zwycięski Turów w sobotnim półfinale w Zielonej Górze zagra z Treflem Sopot.

Trefl, najlepszy zespół pierwszego etapu rozgrywek Tauron Basket Ligi, dość łatwo pokonał Energę Czarnych Słupsk - w pierwszej kwarcie sopocianie zdobyli aż 31 punktów i wygrali ją do 20. Aż sześciu graczy Trefla zdobyło ponad 10 punktów. - Wierzę, że możemy zwyciężyć w pucharze. Jednak mamy na to takie same szanse jak inne zespoły. Każdy przeciwnik, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć będzie trudnym rywalem. Jesteśmy jednak na to przygotowani i teraz czekamy na weekend oraz na wynik ostatniego meczu - powiedział środkowy Trefla Saulius Kuzminskas, którzy rzucił 11 punktów.

Niespodziewanie zakończył się mecz we Anwilu ze Śląskiem - wrocławianie pokonali rywali we Włocławku, po dogrywce, 83:80. Przyjezdni prowadzili na 20 sekund przed końcem czwartej kwarty 71:69 po pięciu z rzędu punktach zdobytych przez weterana Adama Wójcika. Do dogrywki doprowadził Nick Lewis, ale w dodatkowym czasie gry ponownie lepsi byli zawodnicy z Dolnego Śląska.

Aż 25 punktów dla Śląska zdobył Łotysz Akseliss Vairogs. - W żadnym wypadku nie czuję się bohaterem tego meczu. Ja po prostu próbowałem grać i grałem to, o co prosił mnie mój szkoleniowiec. Wierzę, że potrafię dobrze grać i to samo tyczy się moich kolegów z zespołu - stwierdził rzucający Śląska.

Trzy zwycięskie drużyny zagrają w turnieju finałowym w Zielonej Górze - czwartym zespołem będzie gospodarz, Zastal.

Wyniki ćwierćfinałów:

Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 80:83 po dogrywce (22:21, 15:21, 25:15, 9:14, 9:12)

Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk 86:70 (31:20, 23:19, 11:14, 21:17)

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Prokom Gdynia 85:70 (17:23, 25:15, 25:12, 18:20).

Final Four 18 i 19 lutego 2012 w Zielonej Górze.