TBL. W środę próba sił

Trefl, Turów, Anwil, Czarni, Zastal oraz Prokom stworzą górną szóstkę; Śląsk, AZS, Kotwica, PBG, Polpharma, Siarka, Politechnika i ŁKS powalczą o dwa miejsca w play-off. W niedzielę zakończył się pierwszy etap rozgrywek Tauron Basket Ligi.

Druga część sezonu rusza 25 lutego - do rozgrywek dołączy broniący tytułu Asseco Prokom Gdynia, który został zwolniony z pierwszego etapu z racji występów w Eurolidze i VTB. Zespół Tomasa Pacesasa, który w Polsce zdobył osiem mistrzostw z rzędu, w tym roku ma słabszy skład niż w poprzednich latach i nie jest faworytem. Tych należy upatrywać w zespołach Trefla Sopot i PGE Turowa Zgorzelec.

Pierwsza próba sił kandydatów do medali już w tym tygodniu - w środę odbędą się ćwierćfinały Pucharu Polski, który od tego roku nazywa się Intermarché Basket Cup. W turnieju finałowym, który odbędzie się w weekend w Zielonej Górze, udział zapewniony ma gospodarz - Zastal. Trójka pozostałych uczestników wyłoniona zostanie w hitowych rywalizacjach: Trefl zagra z Energą Czarnymi Słupsk, Turów z Prokomem, a Anwil Włocławek ze Śląskiem Wrocław.

Na dołączenie do pierwszej szóstki na rozgrywki play-off duże szanse ma Śląsk, a o ósmą pozycję powinny walczyć przede wszystkim AZS Koszalin, Kotwica Kołobrzeg i Siarka Jezioro Tarnobrzeg.

Więcej o: