Mecz gwiazd TBL. Konkurs trójek wygrał... Andrzej Pluta

Łukasz Koszarek z Trefla Sopot pokonał w finale konkursu trójek Tony'ego Weedena z Polpharmy Starogard Gd. 17:16 podczas meczu gwiazd Tauron Basket Ligi w Katowicach. Ale najwięcej punktów w tej rywalizacji zdobył Andrzej Pluta i to on został oficjalnym zwycięzcą.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

38-letni Pluta karierę zakończył w kwietniu, ale wcześniej aż siedem razy wygrywał konkursy trójek w Polsce i, jako znakomity strzelec, a także reprezentant Śląska, został zaproszony przez organizatorów do rywalizacji. W eliminacjach nie startował, a w finale rzucał jako ostatni - trafiał pewnie, a ostatnim rzutem za dwa punkty zapewnił sobie wyprzedzenie i Weedena, i Koszarka. Rzut został oddany minimalnie po czasie, ale kosz zaliczono i Pluta dostał ogromną owację.

Koszarek do finału awansował po eliminacyjnej dogrywce z kolegą z Trefla Łukaszem Wiśniewskim (w eliminacjach obaj mieli po 14 punktów). Weeden w eliminacjach zdobył najwięcej, 15 punktów, ale w finale poprawił się tylko o punkt.

W eliminacjach rywalizowali też Qa'rraan Calhoun (Śląsk Wrocław, zwycięzca konkursu wsadów), który zdobył 10 punktów. O jeden mniej zdobył rozczarowujący obrońca tytułu sprzed roku Darnell Hinson (Energa Czarni Słupsk).

Mecz Północ - Południe w Spodku 151:135 wygrali goście, czyli Północ. Najlepszym zawodnikiem spotkania (MVP) został Amerykanin Corsley Edwards (Anwil Włocławek), który dla Północy zdobył 23 punkty.

Anatomia wsadu do kosza według Mateusza Ponitki

Więcej o: