TBL. Turów zagra z ŁKS Łódź. Zgorzelczanie śrubują rekord

Siedem zwycięstw z rzędu odnieśli koszykarze PGE Turowa Zgorzelec. O kolejną wygraną podopieczni Jacka Winnickiego będą walczyli we własnej hali z ŁKS Łódź.

- Nas nie interesują rekordy, nie zwracamy na to uwagi - mówił przed meczem z AZS Politechniką Warszawską szkoleniowiec Turowa, Jacek Winnicki.

Mimo tego, jego zawodnicy wygrali już siedem spotkań z rzędu, nie zaznali żadnej porażki i zanotowali najlepszy start w historii występów klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wygrana w sobotnim pojedynku z ŁKS Łódź tylko ten dobry rezultat wyśrubuje, a Turów ilością meczów bez porażki od rozpoczęcia ligi, zrówna się Energą Czarnymi. Słupszczanie w ubiegłym sezonie również mieli bowiem passę ośmiu spotkań bez porażki.

Sobotni przeciwnik Turowa, ŁKS, w ostatniej kolejce ligowej pokonał 104:103 po dogrywce Zastal Zielona Góra. Siłą napędową beniaminka jest rozgrywający Jarmaine Mallett, a pod koszem prym wiedzie Kirk Archibeque. Ten drugi, potężnie zbudowany środkowy, jest jednym z czołowych graczy tego sezonu ekstraklasy. Amerykanin notuje średnio blisko 20 punktów w każdym meczu, do tego zbiera także średnio 10 piłek z tablic i ma dwie asysty.

Pojedynek Archibeque'a z podkoszowymi Turowa, Johnem Edwardsem, Dallasem Lauderdalem i Danielem Kickertem zapowiada się bardzo ciekawie.

Mecz PGE Turów Zgorzelec - ŁKS Łódź odbędzie się w sobotę 5 listopada w Zgorzelcu. Początek spotkania o godzinie 17:15, transmisję przeprowadzi Radio Wrocław. Mecz można będzie też zobaczyć w TVP Sport.

Więcej o: