TBL. Radzki radzi, Cegliński buduje napięcie. Odcinek 8: Czarna Kotwica

W 8. kolejce Tauron Basket Ligi najciekawiej zapowiada się mecz w Kołobrzegu, gdzie Kotwica podejmuje Energę Czarnych. Mecz ósmej z trzecią drużyną TBL jest jedynym, w którym inne rozstrzygnięcia typują dziennikarze Sport.pl Szczepan Radzki i Łukasz Cegliński.

Mecz 8. kolejki:

Radzki: KOTWICA - CZARNI. Długo zastanawiałem się nad tym, by w tym miejscu umieścić meczu Anwil - Śląsk, bo niegdyś te mecze budziły wiele, wiele, wiele emocji. Ciekawiej moim zdaniem będzie jednak w Kołobrzegu, gdzie grająca nadspodziewanie dobrze Kotwica podejmie Czarnych. Mini-derby, do tego sąsiedzi w tabeli. Będzie ciekawie.

W polecanym przed kilkoma dniami meczu ŁKS - Śląsk nie padł rekord frekwencji, wybitnych emocji sportowych też nieco brakowało, ale ogólnie, nie wiedzieć czemu, mecz się obronił. Zadowoleni? Ja poniekąd tak.

Cegliński: PBG - TREFL. W Kołobrzegu powinno być bardzo ciekawie, w Poznaniu tak być nie musi, ale oglądałem ostatnio na żywo i PBG, i Trefla, i mi się podobało. Faworyt jest jeden, ale ja wciąż jestem ciekawy jak na tle mocnego rywala sprawdzą się Djordje Micić, Damian Kulig czy Jakub Parzeński.

W 7. kolejce polecałem mecz ŁKS - Śląsk. Skusił mnie rekord, a były nudy. Najciekawiej było zdecydowanie w Warszawie, gdzie Politechnika jednym punktem uległa Zastalowi.

Kogo warto obserwować?

Radzki: DANIEL KICKERT (skrzydłowy, 28 lat, 208 cm, Turów - 12 punktów, 3 zbiórki, 51 proc. z gry). Kickert jest podkoszowym posiadającym niezwykle dużo manewrów, do tego dobrze gra na koźle i potrafi rzucić celnie z półdystansu, a nawet dystansu. W meczu z Siarką zagrał jednak za jedno wielkie zero. Zero punktów, 0/7 z gry, 0 asyst i 6 zbiórek. Kickert był cieniem samego siebie i aż niewiarygodnym jest widzieć, że nie zdobył punktów i tak niesamowicie pudłował. Przeciwko Politechnice powinien się zrehabilitować.

A Giedrius Gustas jest niewiarygodny. Jest liderem pod względem skuteczności rzutów z gry i rzutów za dwa. Wyprzedza środkowych, a w spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg trafił 7 z 10 prób (5/7 za dwa i 2/3 za trzy).

Cegliński: ŁUKASZ KOSZAREK (rozgrywający, 27 lat, 187 cm, Trefl - 16,8 punktu; 6,5 asysty; 58 proc. za trzy). Gwiazda. MVP początku ligi i niech mi wybaczą jego konkurenci z Krzysztofem Szubargą na czele. Koszarek gra jak lider i wygląda jak lider. Biega, podaje, trafia, mobilizuje, a przy tym ciągle jest sobą - Koszarkiem, którego znamy z poprzednich lat. Tylko takim ulepszonym, Koszarkiem 2.11.

Djordje Micić, którego obserwowałem w poprzedniej kolejce, przeciwko silnemu Anwilowi nie błyszczał już tak, jak ze słabeuszami. Uzbierał 14 punktów, ale miał 5/13 z gry. Miał cztery asysty, ale także cztery straty. Jego PBG we Włocławku zostało rozbite.

Typy (w 7. kolejce 6:4 wygrał Radzki, który w sumie prowadzi już 30:23):

PBG BASKET POZNAŃ - TREFL SOPOT (środa, 18)

Radzki: TREFL. Lubię ten PBG ze względu na Kuliga i Lichodzijewskiego. Nawet nie potrafię wymienić jednego, bez wspominania o drugim, ale Trefl to jednak półka wyżej.

Cegliński: TREFL. Szerszy skład to niewątpliwy atut Trefla w meczu z PBG. Ale nie jedyny. Wymieniać? Łukasz Koszarek, Chris Burgess i John Turek, Łukasz Wiśniewski i Adam Waczyński... Trener Milija Bogicević jest w stanie przechytrzyć Karlisa Muiznieksa, ale może mieć kłopot z wykonawcami.

AZS KOSZALIN - SIARKA JEZIORO TARNOBRZEG (środa, 18)

Radzki: AZS. Grają u siebie i są po prostu mocniejsi.

Cegliński: AZS. Zakaz kontuzji, który wprowadził w Siarce trener Dariusz Szczubiał, może sparaliżować jego koszykarzy.

PGE TURÓW ZGORZELEC - AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA (środa, 18.30)

Radzki: TURÓW. Cel - finał kontra cel - szkolenie młodzieży. Niespodzianki są fajne, ale tutaj jej nie będzie i pewnie wygrają gospodarze.

Cegliński: TURÓW. Ale ten Szczepan jest przebiegły. Ukradł mi ostatnie zdanie!

KOTWICA KOŁOBRZEG - ENERGA CZARNI SŁUPSK (środa, 19, TV PLK na Plk.pl)

Radzki: CZARNI. Podopieczni Dainiusa Adomaitisa są w gazie i mają arsenał, którym powstrzymają Kotwicę.

Cegliński: KOTWICA. Obiecywałem sobie, że już nie będę szukał niespodzianek. Stawiałem na Kotwicę w meczu z Anwilem, ale ta przegrała zawalając ostatnią kwartę. Ma Kotwica braki, ale podoba mi się zespół trenera Tomasza Mrożka. Czarni mają siłę na obwodzie, ale nie lekceważcie Jessiego Sappa.

ZASTAL ZIELONA GÓRA - ŁKS ŁÓDŹ (środa, 19)

Radzki: ZASTAL. Nie mogę przekonać się do tego ŁKS.

Cegliński: ZASTAL. ŁKS jest w głębokim, głębokim kryzysie, a zielonogórzanie są nad wyraz skuteczni. Walter Hodge i Gani Lawal to duet zdecydowanie lepszy niż B.J. Holmes i Kirk Archibeque, grupa pomocników też na korzyść Zastalu. Choć ten Dariusz Kalinowski... Gra fajnie i jeśli zaskoczy w domu... Nie, jednak Zastal. I to pewnie.

ANWIL WŁOCŁAWEK - ŚLĄSK WROCŁAW (czwartek, 20, TVP Sport)

Radzki: ANWIL. Święta wojna to już historia, Anwil jest czołowym zespołem w lidze, Śląsk do tej czołówki nawet w tym momencie nie puka ani aspiruje. We Włocławku faworyt będzie jeden.

Cegliński: ANWIL. Krzysztof Szubarga w coraz lepszym stylu prowadzi Anwil od wygranej do wygranej i najwyraźniej goni Łukasza Koszarka w wyścigu po nagrodę MVP. Corsley Edwards przewyższa środkowych Śląska... Zemsta na Anwilu w wykonaniu Roberta Skibniewskiego? To może się udać, ale wygrana Śląska raczej nie.

PAUZUJE POLPHARMA STAROGARD GD.

Copyright © Agora SA