NBA. Dallas ma problem, uraz Nowitzkiego

Czy Dirk Nowitzki może poprowadzić do zwycięstwa Dallas Mavericks z zerwanym ścięgnem palca? W nocy z czwartku na piątek drugi mecz finału NBA, w którym Miami Heat prowadzą 1-0. Transmisja o godz. 3 w Canal+ Sport.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

We wtorkowym spotkaniu nr 1 Nowitzki zdobył 27 punktów, ale często pudłował, a na dodatek nie dostał wsparcia od zwykle bardzo skutecznych rezerwowych. Mavericks prowadzili jeszcze w końcówce trzeciej kwarty, ale dwie trójki LeBrona Jamesa, a potem świetna gra Dwyane'a Wade'a zapewniły wygraną Heat.

Sytuację Mavericks pogarsza fakt, że ścięgno w środkowym palcu lewej ręki zerwał Nowitzki. Na mecz nr 2 będzie gotowy, ale zagra ze stabilizatorem. Snajper Mavericks jest praworęczny, ale kontuzjowany i usztywniony palec może mu przeszkadzać w forsowaniu obrony Heat. Nowitzki musi jednak zacisnąć zęby, bo prawdopodobne to jego ostatnia szansa na mistrzostwo. W 2006 roku Mavericks prowadzili z Heat 2-0, ale przegrali 2-4. - Kontuzja Nowitzkiego? I tak będzie świetny, i tak będzie Dirkiem - stwierdził James, który we wtorek zdobył 24 punkty.

Shaquille O'Neal ? ogłosił zakończenie kariery

Więcej o: