NBA. Blake Griffin debiutantem roku

Jak podał ESPN Blake Griffin został wybrany Debiutantem Roku. Będzie pierwszym zawodnikiem Los Angeles Clippers, który dostał to wyróżnienie.

Gladiator z Oklahomy, czyli fenomen Blake'a Griffina ?

Griffin ma za sobą fenomenalny sezon. Średnio rzucał 22,5 punktu na mecz, miał 12,1 zbiórki oraz 3,8 asysty. Był pierwszym debiutantem od ośmiu lat, który wystąpił w Meczu Gwiazd NBA, wygrał Konkurs Wsadów. Sześciokrotnie wybierano go debiutantem miesiąca. Jedyną rysą jest słaby wynik drużyny. Clipper zakończyli sezon na 13. miejscu na zachodzie z 32. zwycięstwami i 50. porażkami.

Wybór Griffina nie jest zaskoczeniem, przez cały sezon był najlepszym z debiutantów, rywali już na starcie zostawił daleko z tyłu. Zaliczył 63 double-double, był czwartym zbierającym ligi. W klasyfikacji strzelców znalazł się na 12. miejscu. Jedynym, który z Griffinem próbował nawiązać walkę był numer jeden ubiegłorocznego draftu - John Wall. Rozgrywający Washington Wizards nie imponował swoją grą tak jak podkoszowy Clippers.

Jak Blake Griffin wygrał konkurs wsadów [WIDEO] ?

Griffin, wybrany z numerem jeden draftu w 2009 roku, na swój debiut w NBA musiał czekać rok. Przed rozpoczęciem sezonu 2009/2010 uszkodził kolano, przeszedł skomplikowaną operację i żmudną rehabilitację. Zadebiutował dopiero w sezonie 2010/2011. Jest czwartym debiutantem roku w historii, który nie zagrał w sezonie wyboru w drafcie. Przed nimi podobną ścieżkę przeszli Jerry Lucas, Larry Bird i David Robinson.

Zobacz najlepsze akcje Blake'a Griffina (WIDEO)

Więcej o: