Sport.pl typuje drugą rundę play-off NBA

Dziennikarze Sport.pl typują faworytów drugiej rundy play-off NBA. Największym hitem będzie starcie dwóch wielkich trójek, czyli Miami Heat kontra Boston Celtics. Kto zagra w finale Wschodu, okaże się już wkrótce. Teraz czas na typy na drugą rundę!

Konferencja Wschodnia

Chicago Bulls (1) - Atlanta Hawks (5)

Cegliński: Atlanta ma bardzo dobry zespół, który po wyeliminowaniu Orlando czuje moc. Z drugiej strony - to Bulls mają dużo lepszą obronę, a środek ciężkości ich ataku jest zupełnie gdzie indziej, niż w przypadku Magic. Będzie ciekawa seria, a jeśli Hinrich wyzdrowieje szybko, to kto wie, może Rose będzie miał wreszcie kłopot? Typ: 4-3.

Owczarek: Bulls mieli spore problemy w pierwszej rundzie. Widać, że ich podkoszowa ofensywa nie jest jeszcze do końca zgrana z obwodem, brak drugiego obok Rose'a strzelca też jest widoczny. Dobrze zbilansowani Hawks mogą być dla Bulls niewygodnym rywalem, o ile w pełni sił będzie Kirk Hinrich. Gdy jego zabraknie, ta seria może się szybko skończyć. Typ: 4-1.

Miami Heat (2) - Boston Celtics (3)

Cegliński: Boston ma po prostu więcej atutów, a bogactwo Miami kończy się na trzech gwiazdach. James i Wade mogą oczywiście samodzielnie wygrać po jednym meczu, ale cztery w serii z Bostonem? Nie w tym roku. Poza tym: J. O'Neal i Rondo to duuużo więcej niż Ilgauskas i Bibby. Typ: 2-4.

Owczarek: Wielki test dla LeBrona Jamesa. On jeszcze nigdy nie wyeliminował Celtics w play-off. Jeśli i tym razem mu się nie uda, ze wsparciem Dwyane'a Wade'a i Chrisa Bosha, łatka wielkiego przegranego przylgnie na stałe. Dlatego zrobi wszystko by wygrać. Szersza ławka, zgranie, lepsza chemia w zespole to atuty Celtics. Zdeterminowany LeBron w końcu musi udowodnić całemu światu, kto jest najlepszy. Typ: 4-3.

Konferencja Zachodnia:

Los Angeles Lakers (2) - Dallas Mavericks (3)

Cegliński: Gasol bez formy był problemem mistrzów w pierwszej rundzie. Teraz Hiszpan będzie musiał pilnować daleko od kosza Nowitzkiego, co może mu utrudnić znalezienie rytmu. Z drugiej strony to Lakers mają przewagę pod koszem (Bynum vs Chandler) i na obwodzie (Bryant vs Stevenson), a Kidd to (już) nie Paul. Typ: 4-1.

Owczarek: Dirk vs Kobe starcie pierwsze w play-off. Obu zespołom brakuje jeszcze trochę do optymalnej dyspozycji, ale w bezpośrednim starciu to Lakers są faworytami. Dla Nowitzkiego to ostatnia szansa na tytuł, niewiele wskazuje by udało mu się go zdobyć. Chyba, że Mavs nauczą się regularnie wygrywać w hali rywala. Typ: 4-2.

Oklahoma City Thunder (4) - Memphis Grizzlies (8)

Cegliński: Warriors i Nuggets, którzy w ostatnich dekadach eliminowali nr 1 w konferencji, odpadali w następnej rundzie, ale to nie musi być reguła... Thunder mają przewagę na pozycji rozgrywającego (Westbrook kontra Conley), ale Battier może ograniczyć Duranta. Kluczowy pojedynek: Randolph vs Ibaka, czyli atak przeciwko obronie. Typ: 2-4.

Owczarek: Spuszczony z łańcucha Zach Randolph skrzywdził Spurs, ale w serii z Thunder będzie miał problem. Jako rywali będzie miał defensywnych zakapiorów Kendricka Perkinsa i Serge'a Ibakę, którzy zrobią wszystko by zepsuć mu dzień. Battier umie bronić, ale Duranta nie zatrzyma. Do tego Westbrook, czyli granat z opóźnionym zapłonem. Jeden mecz już w tych play-off przegrał, więcej mu się nie zdarzy. Typ: 4-2.

Więcej o: