NBA. Bulls najlepsi w lidze, na zachodzie wszystko jasne

Koniec sezonu zasadniczego NBA! Chicago Bulls zakończyli z najlepszym bilansem w lidze i we wszystkich rundach play-off będą mieli przewagę własnego parkietu. Drugie miejsce na zachodzie obronili Los Angeles Lakers. Pierwsze mecze play-off już w najbliższy weekend.

Bulls w ostatnim meczu sezonu zasadniczego pokonali New Jersey Nets 97:92 i wobec porażki San Antonio Spurs z Phoenix Suns (103:106) zakończyli sezon zasadniczy z najlepszym bilansem w całej lidze - 62:20. Oznacza to, że we wszystkich rundach play-off będą rozstawieni. W pierwszej zmierzą się z Indianą Pacers.

Na wschodzie wszystko było już jasne od środy, na zachodzie walka o miejsca toczyła się do ostatniej chwili. Dallas Mavericks wygrali z New Orleans Hornets, ale sezon kończą na trzecim miejscu. W pierwszej rundzie zmierzą się z Portland Trail Blazers.

O uratowanie drugiego miejsca do ostatniej chwili walczyli Los Angeles Lakers. Mistrzowie NBA dopiero po dogrywce, do której trójką w ostatnich sekundach meczu doprowadził Kobe Bryant, pokonali Sacramento Kings. Ich rywalem w pierwszej rundzie będą Hornets.

Zgodnie z oczekiwaniami Memphis Grizzlies "podłożyli się" Los Angeles Clippers, by uniknąć gry w pierwszej rundzie z Lakers. Porażka w Los Angeles oznacza, że Grizzlies zajmą ósme miejsce na zachodzie i w pierwszej rundzie zagrają z San Antonio Spurs.

Oklahoma City Thunder przegrali po dogrywce z Milwaukee Bucks, zajęli czwarte miejsce na zachodzie i tym samym w pierwszej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets.

Pierwsze mecze play-off w najbliższy weekend.

Pary pierwszej rundy play-off:

Wschód:

Chicago Bulls (1) - Indiana Pacers (8)

 

Miami Heat (2) - Philadeplhia 76ers (7)

 

Boston Celtics (3) - New York Knicks (6)

 

Orlando Magic (4) - Atlanta Hawks (5)

Zachód:

San Antonio Spurs (1) - Memphis Grizzlies (8)

 

Los Angeles Lakers (2) - New Orleans Hornets (7)

 

Dallas Mavericsk (3) - Portland Trail Blazers (6)

 

Oklahoma City Thunder (4) - Denver Nuggets (5)

Kapitalny mecz Gortata! Suns lepsi od Spurs ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA