NCAA. Dochodzenie w sprawie wizyty Jaya-Z w szatni

Władze ligi NBA potwierdziły, że wszczęły dochodzenie w sprawie wizyty rapera Jaya-Z w szatni zespołu Kentucky Wildcats. Miało to miejsce po meczu regionalnego turnieju Final Four ligi NCAA, jaki rozgrywany został w Prudential Center w Newark, gdzie swoje mecze rozgrywa klub muzyka - New Jersey Nets.

Jay-Z odwiedził koszykarzy Wildcats po niedzielnym zwycięstwie nad drużyną Uniwersytetu Karoliny Północnej w finale. Regionalny turniej Konferencji Wschodniej odbywał się w hali, gdzie na co dzień swoje mecze w NBA rozgrywa New Jersey Nets.

Współwłaścicielem tego zespołu jest czarnoskóry raper. Bardzo często bywa on na meczach swojej drużyny, uczestniczył także w środowym, przegranym 116:120 spotkaniu z Knicks w Nowym Jorku.

Przepisy NBA jasno zabraniają przedstawicielom klubów ligowych kontaktów z zawodnikami zespołów uniwersyteckich, którzy nie są jeszcze zakwalifikowani do draftu. Rzecznik NBA Tim Frank potwierdził w rozmowie z AP, że liga zajęła się tym naruszeniem obowiązujących reguł.

Zasady te mają zapobiec zbyt wczesnemu przekonywaniu młodych graczy do zawierania porozumień z klubami NBA. Nets z kolei w ciągu pięciu lat mają być ligową potęgą - tak przynajmniej planuje drugi ze współwłaścicieli - Rosjanin Michaił Prochorow.

W 2012 planuje on przenieść drużynę na nowojorski Brooklyn, gdzie urodził się i wychował Jay-Z. W budowanej tam za 800 milionów dolarów hali Barclays Center, Nets mają być postrachem całej NBA.

Czwarta z rzędu porażka Suns - Gortat nieskuteczny ?

Więcej o: