NBA. Deron Williams przejdzie z Jazz do Nets

Jak podał serwis Yahoo.com jeden z najlepszych rozgrywających NBA Deron Williams przenosi się z Utah Jazz do New Jersey Nets. To druga gwiazda ligi, która w ostatnich dniach zmieniła klub. W poniedziałek z Nuggets do Knicks przeszedł Carmelo Anthony.

W zamian za Williamsa do Jazz trafią silny skrzydłowy Derrick Favors oraz rzucający Devin Harris, a także dwa wybory w pierwszej rundzie oraz 3 mln dolarów. Nets dogadali się także z Golden State Warriors i do New Jersey trafią także podkoszowi Brendan Wright oraz Dan Gadzuric, a w przeciwnym kierunku powędruje skrzydłowy Troy Murphy.

Williams, jeden z najlepszych rozgrywających w NBA, od kilku tygodni był niezadowolony ze swojej sytuacji w Jazz. Jego konflikty z Jerry'm Sloanem doprowadziły do przejścia na emeryturę pracującego przez 23 lata szkoleniowca. Jazz z bilansem 31-26 są na ósmym miejscu na zachodzie.

Nowa drużyna Williamsa wygrała tylko 17, a przegrała 40 meczów i zajmuje 12. miejsce na wschodzie. W poprzednim sezonie mieli najgorszy bilans w lidze, choć na początku wieku zespół prowadzony przez Jasona Kidda dwukrotnie dochodził do finału NBA - w 2002 roku przegrał z LA Lakers, rok później z San Antonio Spurs. Teraz Nets wokół Williamsa będą starali się zbudować solidny zespół, który ma przyciągnąć wielu kibiców do budowanej na Brooklynie nowej hali. Nets mają się tam przenieść w 2012 roku.

Pozyskanie Williamsa to pierwszy poważny sukces nowego właściciela Nets Rosjanina Michaiła Prochorowa. Latem, gdy na rynku byli dostępni m.in. LeBron James czy Amare Stoudemire, nie udało mu się podpisać umowy z żadnym znaczącym wolnym agentem. Ostatnie pół roku Nets walczyli o sprowadzenie Carmelo Anthony'ego, ale gwiazdor w poniedziałek zdecydował się przenieść do lokalnego rywala Nets - New York Knicks.

W środę rano Nets odwołali poranny trening z powodu transferowych spekulacji. Od kilku dni mówiło się o tym, że na wymianę nalega Harris. Początkowo zainteresowanie rzucającym wykazywali Mavericks, w barwach których Harris występował w swoich czterech pierwszych sezonach w NBA. Nets jednak propozycję wymiany z udziałem Carona Bultera i Dominique'a Jonesa Ostatecznie rzucający razem z wybranym w z trzecim numerem zeszłorocznego draftu Derrickiem Favorsem trafi do Utah.

Nuggets bez Anthony'ego, Jazz z problemami, Suns w play-off?

Więcej o: