NBA. Nuggets i Lakers dyskutują. Anthony w Los Angeles?

Jak donosi dziennikarz ESPN Chris Broussard Denver Nuggets i Los Angeles Lakers rozmawiają wstępnie o transferze Carmelo Anthony'ego. W zamian mistrzowie NBA mieliby oddać Andrew Bynuma.

To, gdzie trafi Anthony jest głównym tematem dziennikarzy piszących o NBA od lata 2010 roku. Liderowi Nuggets w czerwcu wygasa kontrakt i Nuggets zastanawiają się, co zrobić, by nie zostać z niczym jak to miało miejsce w przypadku Cleveland Cavaliers, którzy po odejściu LeBrona Jamesa spadli na samo dno.

Nuggets prowadzili już negocjacje z New Jersey Nets i New York Knicks, ale nic z nich nie wyszło. Jak podał we wtorek ESPN teraz Nuggets rozmawiają o wymianie z Los Angeles Lakers. Przenosiny Anthony'ego do mistrzów NBA byłyby największym transferowym hitem odkąd w Miami swoje siły zjednoczyli Dwyane Wade, LeBron James i Chris Bosh.

Jak twierdzi ESPN Anthony zaraz po przejściu do Lakers prawdopodobnie podpisałby trzyletnie przedłużenie kontraktu warte w sumie 65 mln dolarów. W przeciwnym kierunku powędrowałby Andrew Bynum i kilku mniej istotnych graczy. Według źródła na które powołuje się ESPN Nuggets nie są zainteresowani wyciągnięciem z Lakers Rona Artesta czy Lamara Odoma, ale prawdopodobnie będą chcieli coś więcej niż samego centra.

Lakers, którzy w ostatnich latach w Bynumie pokładali spore nadzieje, przez notoryczne kłopoty ze zdrowiem (głównie z kolanami) gotowi są go oddać. Lukę po olbrzymie mistrzowie NBA wypełniliby najprawdopodobniej poprzez przesunięcie Pau Gasola na pozycję środkowego, a w pierwszej piątce jako silny skrzydłowy występowałby Lamar Odom. Anthony zastąpiłby w wyjściowym składzie mało efektywnego ostatnio Rona Artesta.

Jest jeszcze za wcześnie by mówić o tym, czy do transferu dojdzie na pewno. Broussard zaznacza, że kluby z Denver i LA są na samym początku rozmów o ewentualnej wymianie, a Nuggets równocześnie sprawdzają możliwości przeprowadzenia wymiany z udziałem New York Knicks i Minnesota Timberwolves, więc każdy wariant rozwoju akcji w "Melo-dramacie" jest w tej chwili możliwy.

Wymian w NBA można dokonywać do 24 lutego.

Gortat w życiowej formie. Takiego okresu jeszcze nie miał w karierze

Więcej o: