NBA. Erik Spoelstra wraca do łask

Trener, którego zwolnienie wisiało na włosku po tym, jak Miami Heat próbowało zbudować dynastię, a przegrywało co drugi mecz, nie musi się już martwić o posadę. Erik Spoelstra został uznany najlepszym trenerem Konferencji Wschodniej w ubiegłym miesiącu. Na Zachodzie najlepszy był Gregg Popovich.

Pod wodzą Spoelstry Heat wygrało w grudniu 15 spotkań z 16 rozegranych (10 na wyjeździe!). A zespół z Miami został pierwszym w historii, który wygrał 10 spotkań z rzędu na parkietach rywali w jednym miesiącu.

W Konferencji Zachodniej trenerem miesiąca został szkoleniowiec fenomenalnych San Antonio Spurs Gregg Popovich. 61-letni Popovich doprowadził swój zespół do 13 zwycięstw w 16 meczach, Spurs zanotowali w tym okresie także serię 10 zwycięstw z rzędu. Ich bilans (29-4) jest obecnie najlepszym wynikiem w lidze i zarazem najlepszym startem sezonu w historii klubu z San Antonio. Podobny początek sezonu w NBA miał miejsce tylko 10-krotnie.

W gronie innych kandydatów do wyróżnienia byli Doc Rivers z Boston Celtics, Rick Carlisle z Dallas Mavericks, Rick Adelman z Houston Rockets na Zachodzie, oraz Mike D'Antoni z NY Knicks, Scott Brooks z Oklahomy Thunder oraz Doug Collins z Philadelphii 76ers na Wschodzie.

Najlepsza koszykarka świata na dopingu ?

Więcej o: