NBA. Trail Blazers wygrywają, tajemniczy uraz Roy'a

Portland Trail Blazers pokonali 100:89 Utah Jazz. Uwaga kibiców skupiła się jednak na stanie zdrowia lidera gospodarzy Brandona Roya, który ma bliżej nieokreślone problemy z kolanem. Może w tym sezonie już nie zagrać. - Jest taka możliwość - przyznał koszykarz.

Niesamowity wsad Polaka na blogu Pick&roll

Brandon Roy od początku sezonu ma problemy z bolącym kolanem. Nie zagrał w dziewięciu meczach, a w pozostałych często grał krócej niż zwykle. Lekarze wciąż nie potrafią dokładnie zdiagnozować problemu.

- Niestety, stan Brandona Roy'a się nie poprawił i zdecydowaliśmy się, że powinien odpocząć przez czas nieokreślony - powiedział menedżer Portland Rich Cho. - Przyglądamy się różnym wariantom leczenia, aby lepiej określić kierunek działania - dodał.

Sam Roy nie wykluczył, że nie zagra już w tym sezonie. - Jest taka możliwość. Ale nie chce posuwać się aż tak daleko, by to powiedzieć.

W tym sezonie Roy, wybrany debiutantem roku trzy lata temu, notuje 16,6 punktów na mecz, o ponad trzy mniej niż średnie z jego dotychczasowej kariery.

Zdziesiątkowani Blazers wygrali z Utah

- Jest ciężko. On jest naszym liderem - powiedział LaMarcus Aldridge po meczu z Utah. - Dowodzi nami nawet gdy nie gra. Cały czas z nami rozmawia, motywuje - dodał.

Aldridge zdobył 27 punktów, ale bohaterem meczu był Wesley Matthews, który rzucił trzy więcej notując rekord kariery.

Kontuzja Roy'a to nie jedyny zdrowotny problem Blazers. W tym sezonie nie zagrają już Greg Oden i Jeff Pendergraph, obaj z powodu koniecznej operacji kolana. Nie gra też Joel Przybilla, który ma uraz kostki.

- Zawsze brak jakiegoś zawodnika daje szanse innym - nie traci optymizmu trener Nate McMillan.

Wyniki:

Orlando Magic - New York Knicks 112:103

Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 93:99

Portland Trail Blazers - Utah Jazz 100:89

Magazyn NBA. Gortat i Suns pasują do siebie

Więcej o: