NBA. Trwa zwycięska passa Celtics. Spurs nie zwalniają tempa

Ray Allen zdobył 22 punkty i poprowadził Celtics do zwycięstwa 84:80 z Philadelphia 76ers. Była to 14. z rzędu wygrana drużyny z Bostonu.

Podyskutuj o koszykówce na blogu Pick&roll

Celtics wygrali, choć jeden z ich liderów, Paul Pierce spudłował pierwsze siedem rzutów. Później szło mu jednak znacznie lepiej i zakończył mecz z 11 punktami.

Trzynascie punktów i dziewięć zbiórek miał Shaquille O'Neal. Środkowy Celtics mógł jednak zostać negatywnym bohaterem spotkania, po tym jak na minutę przed końcem spudłował dwa rzuty osobiste przy dwupunktowym prowadzeniu swojej drużyny. Rywale mieli dwie okazje na doprowadzenie do remisu, ale Andre Iguodala poślizgnął się przy rzucie a kolejną próbę udaremnił blok Kevina Garnetta.

Z pokonanych wyróżnić należy zdobywcę 16 punktów i 12 zbiórek Eltona Branda. 15 punktów dodał Jrue Holiday.

Spurs wciąż najlepsi w lidze

San Antonio Spurs mają na koncie 25 zwycięstw i zaledwie trzy porażki po tym jak pokonali 109:103 Denver Nuggets. To jeden z 11 najlepszych startów w historii ligi.

Po 22 punkty zdobyli dla zwycięzców Manu Ginobili i Gary Neal. Tyle samo oczek w zespole rywali zanotowali Ty Lawson i J.R. Smith.

Drużyna z Denver zagrała bez Carmelo Anthony'ego, który dowiedział się o śmierci siostry. Swój debiut w sezonie zaliczył z kolei Kenyon Martin, który zagrał pierwsze 17 minut od czasu operacji kolana.

Udany powrót Jeffersona

Al Jefferson zdobył 23 punkty a także 9 zbiórek oraz 7 bloków i poprowadził Utah Jazz do zwycięstwa z Minnesotą Timbervolwes w której grał przez poprzednie trzy sezony. 25 punktów i 7 asyst dodał Deron Williams.

Jefferson miał świetną druga połowę, w której zdobył 21 ze swoich 23 punktów. Pomógł swojej drużynie odrobić 12-punktową stratę na początku czwartej kwarty.

W Minnesocie 25 punktów i 19 zbiórek miał Kevin Love a 24 punkty i 10 zbiórek Michael Beasley.

Wygrana Jazz pozwoliła Jerry'emu Sloanowi przesunąć się na trzecią pozycję na liście trenerów z największą liczą zwycięstw w NBA. Sloan z 1211 wygranymi wyprzedził Pata Riley'a. Przed nim są już tylko Don Nelson (1,335) i Lenny Wilkens (1,332).