NBA. Koniec kariery Yao Minga?

Yao Ming ma pękniętą lewą kostkę - uraz jest związany ze skręceniem kostki, którego środkowy Rockets nabawił się 10 listopada. Nie zagra najprawdopodobniej do końca sezonu. Amerykańskie media sugerują, że może to być koniec kariery chińskiego olbrzyma.

Rockets przeprowadzili w czwartek rezonans magnetyczny kontuzjowanej kostki. Wyszło na nim, że jest pęknięta. To kolejny poważny uraz Minga w ostatnich latach. Chińczyk leczył się cały poprzedni rok po złamaniu kości śródstopia, którego nabawił się w play-off w 2009 roku w starciu z Los Angeles Lakers.

Rockets nie naciskali na powrót swojego centra, bardzo powoli wprowadzali go do gry. W tym sezonie lekarze nałożyli mu limit 24 minut gry w każdym meczu, dodatkowo Ming nie występował w spotkaniach dzień po dniu. W sumie zagrał tylko w pięciu meczach, rzucał średnio 10 punktów, miał 5,4 zbiórki.

Jak sugerują Kelly Dwyer z Yahoo.com oraz Sekou Smith z NBA.com, jeśli uraz naprawdę okaże się poważny, może to oznaczać koniec kariery numeru 1 draftu z 2002 roku.

Magazyn NBA. Melodramat trwa. Czy Anthony trafi do wielkiej metropolii?

Więcej o: