NBA. Durant wrócił, Thunder wygrali

Kevin Durant udanie powrócił do składu Oklahoma City Thunder po kontuzji kolana. Zdobył 28 punktów, a jego zespół pokonał Golden State Warriors 114:109.

Podyskutuj o koszykówce na blogu Pick&roll ?

Prowadzący w klasyfikacji najlepszych strzelców NBA Durant opuścił dwa ostatnie mecze z powodu kontuzji kolana. Zdołał ją wyleczyć, prowadząc swój zespół do zwycięstwa nad Warriors.

Thunder zaczęli od prowadzenia 18:2, i jeszcze po trzech kwartach mieli 20 punktów przewagi, ale w końcówce obudzili się zawodnicy z Golden State. Goście zdobyli w czwartej kwarcie aż 39 punktów. Napędzani przez Stephena Curry'ego (39 punktów) i Montę Ellisa (29) Warriors zbliżyli się na trzy oczka, ale nie zdołali wydrzeć zwycięstwa.

O sukcesie gospodarzy przesądziły perfekcyjnie wykonywane rzuty wolne. Gracze Thunder trafili 37 razy na 40 prób, w tym wszystkie pierwsze 29 rzutów. - To nie jest sposób na finisz, ale ostatecznie mamy zwycięstwo. Chcieliśmy zagrać lepiej w czwartej kwarcie. Pozwolenie rywalom na rzucenie prawie 40 punktów to nie jest dobra koszykówka - skomentował trener Thunder Scott Brooks.

Do 28 punktów Duranta 19 oczek i 13 asyst dołożył Russell Westbrook, który trafił jednak tylko cztery rzuty z gry na 16 prób.

Dla Golden State Warriors była to ósma porażka w dziewięciu ostatnich spotkaniach. Z bilansem 8-12 zajmują trzecie miejsce w Pacific Division. Zespół Oklahoma City (14-7) jest trzeci w Northeast Division.