NBA. Mavericks zatrzymali Spurs

Dirk Nowitzki zdobył 25 punktów, a Dallas Mavericks pokonali San Antonio Spurs 103:94 i zatrzymali na liczbie 12 serię wygranych rywali. Swój mecz przegrali także Los Angeles Lakers.

To pierwsza porażka Spurs w listopadzie. Ich fantastyczna seria 12 zwycięstw trwała 25 dni i mogłaby trwać dłużej, gdyby nie słaba skuteczność zespołu z San Antonio w końcówce. Mavericks prowadzeni przez Nowitzkiego wygrali ostatnie pięć minut meczu 14:2 i w konsekwencji wygrali 103:94.

Niemiec zdobył 26 punktów, miał osiem zbiórek i pięć asyst. Grał na bardzo wysokiej skuteczności - trafił 12 z 14 rzutów z gry, w tym oba z dystansu. - Wcześniej było tak, że prawie każda akcja kończyła się piłką w moich rękach. Teraz lepiej się rozumiemy, lepiej dzielimy się piłką i zaczęliśmy wygrywać - mówił Nowitzki.

31 punktów dla Spurs rzucił będący w fantastycznej formie na początku sezonu Manu Ginobili, 21 dołożył rezerwowy rozgrywający George Hill.

Spurs mimo porażki nadal mają najlepszy bilans w lidze (13-2). Mavericks z bilansem 11-4 są na trzecim miejscu w Southwest Division i piątym na zachodzie.

Rewanż Utah

Lakers po raz pierwszy od play-off zmierzyli się z Utah Jazz. I przegrali. Jazz zagrali swój tradycyjny mecz - najpierw narobili sobie ogromnej straty (19 punktów w pierwszej połowie), którą potem mozolnie odrabiali, a w końcówce dobili rywali.

W piątek decydujące akcje wykonywał rozgrywający Deron Williams. Najpierw trafił trójkę, która dała remis 96:96, a chwilę później wyrwał piłkę w obronie, a Raja Ball wykończył kontratak po podaniu od swojego rozgrywającego. Lakers w końcówce nie mogli się w strzelić w kosze EnergySolutions Arena i ich passa pięciu zwycięstw z rzędu została przerwana. Dla Jazz było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Williams zdobył 29 punktów i miał 12 asyst. Dla Lakers 31 punktów zdobył Kobe Bryant, z czego aż 14 w ciągu trzech minut czwartej kwarty. 21 punktów i 11 zbiórek miał Pau Gasol.