NBA zamyka swój sklep przy Piątej Alei

Wzrost kosztów wynajęcia lokalu przy Piątej Alei w Nowym Jorku zmusił NBA do rozpoczęcia poszukiwania nowej lokalizacji dla swojego najsłynniejszego sklepu. NBA Store w starym miejscu będzie czynny do lutego.

Sklep NBA mieści się na rogu Piątej Alei i 52. ulicy od 1998 roku. Kibice mogą się tam zaopatrzyć w koszulki swoich ulubionych drużyn gadżety klubowe, a także książki, filmy i gry wideo. Był także jedną z atrakcji turystycznych, obowiązkowym punktem wycieczkowym kibiców NBA spoza USA.

Według "New York Daily" koszty najmu według nowej umowy miałby sięgnąć 77 mln dolarów rocznie. Jak policzył Henry Abbott z blogu True Hoop w serwisie ESPN, sklep żeby zarobić na czynsz musiałby sprzedawać każdego dnia produkty o łącznej wartości przekraczającej 50 tys. dolarów przez 15 lat (na tyle miałaby zostać podpisana nowa umowa najmu). "To daje 300 mln dolarów w ciągu 15 lat. To więcej niż Michael Jordan zapłacił za Charlotte Bobcats!" - pisze Abbott.

Jak powiedział Sal LaRocca, jeden z wiceprezydentów NBA, liga już szuka nowej lokalizacji. W obecnej sklep będzie otwarty do lutego przyszłego roku.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Więcej o: