NBA. Uczestnik Meczu Gwiad zmiennikiem Yao Minga

Brad Miller, który ostatnie półtora roku spędził w klubie z Chicago, zgodził się na podpisanie kontraktu z Houston Rockets, gdzie będzie pełnił rolę zmiennika chińskiego środkowego Yao Minga. Dwukrotny uczestnik meczu gwiazd za trzy lata gry w barwach ?Rakiet? zarobi 15 mln dolarów.

W poprzednim sezonie Miller wychodząc z ławki notował średnio 8.8 punktu i 4.9 zbiórki na mecz. W latach 2003-09 reprezentował barwy Sacramento Kings, a przez trzy sezony jego szkoleniowcem był obecny trener Rockets Rick Adelman.

 

Miller zagra też ponownie u boku Kevina Martina, rzucającego obrońcy, który w poprzednim sezonie trafił do teksańskiego klubu z Sacramento. Miller nie ukrywa, że obecność w zespole tych dwóch osób było decydujące w wyborze pracodawcy. Nowym środkowym Rockets byli zainteresowani też m.in. Atlanta Hawks, Boston Celtics, Miami Heat i Cleveland Cavaliers.

Agent Millera Mark Barstelstein twierdzi, że koszykarz najchętniej znalazłby się na ławce Celtics, ale ci zwerbowali do składu Jermaine'a O'Neala, który również najlepsze lata gry i występy w meczach All Star ma już za sobą.

- Rockets mają szansę stać się bardzo dobrym zespołem w tym roku. Po rocznej przerwie wraca Yao Ming, inne pozycje również są dobrze obsadzone. Naprawdę mogą powalczyć nawet o misztrzostwo NBA - powiedział Barstelstein.

34- Miller zaczął swoją karierę 12 lat temu w Charlotte. Grał też w Chicago, Indianie, Sacramento i ponownie w Chicago. W karierze zagrał w 793 meczach notując średnio 11.7 punktu, 7.5 zbiórki oraz 2.9 asysty.

Ciąg dalszy rozstania LeBrona z Cavaliers ?

Więcej o: