Liga letnia NBA. Trybański na zero

W pierwszym meczu ligi letniej NBA w Orlando Cezary Trybański zagrał osiem minut w zespole New Jersey Nets. 31-letni środkowy spudłował dwa rzuty wolne, miał zbiórkę i stratę, a jego zespół przegrał z Philadelphia 76ers 74:84.

Ligi letnie NBA to cykl turniejów, w których kluby NBA wystawiają drużyny złożone z najmniej doświadczonych zawodników z podpisanymi już kontraktami, takich, którzy o nie walczą lub takich, którzy po prostu chcą się zaprezentować licznym skautom i trenerom z wielu lig na całym świecie.

Przez ligi letnie do Orlando Magic przebijał się Marcin Gortat, w turniejach występowali także inni Polacy - np. Szymon Szewczyk, Maciej Lampe, Trybański, Wojciech Barycz czy Zbigniew Białek.

Trybański, który w 2002 roku został pierwszym Polakiem w NBA (22 mecze w trzech zespołach), jest teraz jednym z najstarszych uczestników turnieju w Orlando. W pierwszym meczu zagrał jednak bezbarwnie.

Środkowy z Warszawy ostatni sezon spędził na zapleczu NBA w NBDL - w 47 meczach w Reno Bighorns grał średnio po 16,4 minuty i zdobywał po 7,3 punktu, 3,9 zbiórki oraz 1,7 bloku na mecz.

Ostatnio Trybański był testowany przez wicemistrza Czech BK Prostejov, ale dotychczas nie podpisał żadnego kontraktu na przyszły sezon.

Rozgrywki ligi letniej w Orlando potrwają do piątku. Nets z Trybańskim w składzie zagrają kolejno z Indiana Pacers, Orlando Magic, Utah Jazz i Boston Celtics.