NBA. Scott nowym trenerem Cavaliers

Byron Scott zostanie w czwartek ogłoszony nowym trenerem Cleveland Cavaliers - cytuje źródła ?będące blisko sytuacji? portal espn.com. Ekipa z Ohio kończy uzgadniać szczegóły kontraktu ze szkoleniowcem, który może poprowadzić w przyszłym sezonie LeBrona Jamesa i jego kolegów.

Władze "Kawalerzystów" zdecydowały się postawić na Scotta, po tym jak bardzo poważnie rozważały również kandydaturę Briana Shawa. Drugi trener Los Angeles Lakers miał zrobić bardzo dobre wrażenie podczas przesłuchań prowadzonych na początku tygodnia.

Największym wyzwaniem, jakiemu na samym początku pracy będzie musiał sprostać nowy szkoleniowiec, jest zatrzymanie w drużynie Jamesa, który od czwartku jest wolnym agentem i może przebierać w ofertach. Jeśli "Król" zdecyduje się na przenosiny do Chicago, Nowego Jorku lub innego miasta, to Scott będzie musiał budować podstawy drużyny od nowa. W przeciwnym razie Cavaliers znów będą jednym z faworytów na wschodzie.

Zatrudnienie tego szkoleniowca może przekonać Jamesa do pozostania, gdyż zawsze chciał on grać u byłego profesjonalnego zawodnika. Doświadczenia na parkiecie Scottowi nie brakuje - w ciągu 14. sezonów spędzonych w NBA wygrał trzy tytuły z Lakersami (85, 87, 88). Grał także w Indiana Pacers, Vancouver Grizzlies oraz w ateńskim Panathinaikosie.

Dla Scotta będzie to trzecia przygoda na stanowisku głównego szkoleniowca - największe sukcesy odnosił z New Jersey Nets, których w latach 2002-2003 dwukrotnie doprowadził do wielkich finałów, gdzie przegrał niestety z LA i San Antonio Spurs.

Bardzo dobre opinie Scott zbierał także w New Orleans Hornets, którzy pod jego wodzą odnieśli 56. zwycięstw w sezonie 2007-08, za co przyznano mu tytuł trenera roku. "Szerszenie" w play-offach wyeliminowały wówczas Dallas Mavericks i dopiero w siódmym meczu półfinałów zachodu musiały uznać wyższość "Dynastii z SA".

Amar'e Stoudemire wolnym agentem - może opuścić Phoenix ?

Więcej o: