Play-off NBA. Lakers zaczynają drugą rundę od zwycięstwa

Los Angeles Lakers po zaciętej końcówce pokonali Utah Jazz i w półfinale Konferencji Zachodniej w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 1:0. 31 punktów dla aktualnych mistrzów NBA zdobył Kobe Bryant.

Zobacz to na Zczuba.tv! ?

Lakers na własne życzenie doprowadzili do emocjonującej końcówki. Wcześniej w zasadzie od pierwszych minut kontrolowali grę. Przewaga z początku meczu wywalczona głównie za sprawą dobrej obrony i zabójczych kontrataków, została roztrwoniona na początku czwartej kwarty.

Trener Phil Jackson w ostatniej części meczu dał odpocząć swoim gwiazdom - Pau Gasolowi i Kobe Bryantowi, ale zmiennicy nie byli w stanie utrzymać wysokiej intensywności gry. Z pierwszych 10 rzutów w tej kwarcie trafili tylko jeden, a Jazz dzięki skutecznej grze C.J. Milesa oraz Paula Millsapa momentalnie odrobili straty i nawet wyszli na prowadzenie. Po rzucie Boozera goście prowadzili nawet 85:82, ale na więcej nie pozwolił im Bryant.

Lider Lakers rzucił 14 z 22 punktów jakie mistrzowie NBA zdobyli w ostatnich sześciu minutach czwartej kwarty. Był skuteczny z linii rzutów wolnych, ale trafiał także z gry, mimo ogromnej presji obrońcy. A gdy nie trafiał, jego rzuty dobijał Lamar Odom (12 zbiórek, 9 pkt.). Jazz nie potrafili go zatrzymać i musieli ulec w pierwszym meczu 99:104.

Bryant zdobył 31 punktów, 25 punktów, 15 zbiórek, pięć bloków i cztery asysty dołożył wszechstronny Gasol. W Utah 24 punkty i 8 asyst zaliczył Deron Williams, a Carlos Boozer skończył mecz z 18 punktami i 12 zbiórkami.

Lakers w serii do czterech zwycięstw prowadzą 1:0. Mecz numer dwa w Los Angeles o godz. 4.30 w nocy z wtorku na środę polskiego czasu.

Play Off NBA: dlaczego Lakersi nie mają szans na tytuł

Wyniki niedzielnych meczów:

Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 95:74. Kwarty: 20:13, 33:27, 20:20, 22:14. Stan rywalizacji: 4:3 - awans Hawks. Czytajwięcej o meczu Hawks - Bucks ?

Los Angeles Lakers - Utah Jazz 104:99. Kwarty: 30:23, 23:22, 28:28, 23:26. Stan rywalizacji: 1:0.