NBA. Michael Jordan przejmuje Charlotte Bobcats

Michael Jordan będzie większościowym udziałowcem Charlotte Bobcats - poinformowała agencja AP. Transakcję muszą jeszcze zaakceptować właściciele innych klubów NBA.

Jak powiedział rzecznik poprzedniego właściciela Boba Johnsona, Jordan zebrał grupę udziałowców (MJ Basketball Holdings LLC) i kupił klub, którego od 2006 oku był udziałowcem. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Jordan nie był jedynym chętnym do przejęcia Bobcats. O klub z Północnej Karoliny starał się też George Postolos, który wcześniej kierował Houston Rockets.

Johnson sprzedaje klub, bo Bobcats są w trudnej sytuacji finansowej. Klub miał w zeszłym roku już 150 mln dolarów długu, w tym roku strata ma się powiększyć o kolejne kilkadziesiąt milionów. Rolą Jordana będzie wyprowadzenie klubu na prostą, ściągnięcie nowych sponsorów i zapełnienie często pustawej hali w Charlotte.

Johnson zaprosił Jordana do współpracy w Bobcats kilka lat temu. Krytycy zarzucają pięciokrotnemu MVP NBA, wybór z numerem 3. w drafcie w 2006 roku słabego Adama Morrisona. Z drugiej strony, Jordanowi udał się zaprosić do współpracy uznanego trenera Larry'ego Browna.

Po przyjściu Browna, skład i gra zespołu się odmieniła. Doszedł m.in. Stephen Jackson z Golden State Warriors, a Bobcats z bilansem 28 zwycięstw i 29 porażek zajmują dziewiąte miejsc w konferencji wschodniej i liczą się w walce o play-off.

20. porażka Magic - Gortat na dwa ?

Więcej o: