Kapitalny Sochan. Jeden z jego najlepszych meczów w tym sezonie

Jeremi Sochan może zaliczyć ostatnie tygodnie do udanych. Gracz San Antonio Spurs miał duży udział w obu styczniowych zwycięstwach. W poniedziałek - mimo porażki "Ostróg" - po raz kolejny udowodnił, że znajduje się w dobrej formie. Polak z Atlantą Hawks zdobył aż 23 punkty.

San Antonio Spurs w tym sezonie spisuje się fatalnie. Zespół Jeremiego Sochana przegrywa mecz za meczem i obecnie znajduje się na ostatnim miejscu w konferencji zachodniej. Jednocześnie Polak należy do najlepszych zawodników swojej drużyny.

Świetny mecz Jeremiego Sochana. San Antonio Spurs i tak przegrywają

W ostatnim czasie Spurs pokazali się z lepszej strony i wygrali dwa mecze z rzędu. Zarówno w spotkaniu z Detroit Pistons (130:108) i Charlotte Hornets (135:99) kluczowym zawodnikiem był właśnie Sochan. Chwilę później jego zespół znów zaczął przegrywać, ale kiepska postawa drużyny nie odbija się na reprezentancie Polski. W starciu z Atlantą Hawks Sochan zanotował jeden z najlepszych występów w tym sezonie.

Choć San Antonio Spurs grali fatalnie, to Jeremy Sochan zdobył aż 23 punkty. Pod tym względem to jego najlepszy występ od 24 grudnia i przegranego meczu z Dallas Mavericks (119:144), gdy zanotował taką samą zdobycz. W całym sezonie lepiej było tylko... w pierwszym meczu z Atlantą Hawks. 1 grudnia Sochan zdobył 33 punkty i doczekał się porównań do największych koszykarskich gwiazd. To i tak nie wystarczyło wtedy do zwycięstwa. Atlanta wygrała wówczas 137:135.

Poniedziałkowy dobry występ Sochana - 23 punkty, osiem zbiórek, cztery asysty, dwa przechwyty, dwa bloki - nie przełożył się jednak na zwycięstwo z Hawks. Po drugiej kwarcie zapowiadało się na kompromitację, bo gospodarze prowadzili aż 69:34. W kolejnej części meczu San Antonio Spurs spisywało się lepiej i w czwartej kwarcie zmniejszyło nawet stratę do sześciu punktów, ale ostatecznie zespół Sochana przegrał 99:109. Polak spędził na parkiecie 38 minut - najwięcej w tym sezonie.

Spurs jest najgorszą drużyną konferencji zachodniej. Do tej pory zespół Jeremiego Sochana wygrał zaledwie siedem meczów i przegrał aż 32. Kolejny mecz Polak rozegra w czwartek 18 stycznia o 1:30 w nocy polskiego czasu. Jego rywalem będą Boston Celtics, czyli najlepsza drużyna konferencji wschodniej.