Polak puka do bram najlepszej ligi świata. Znów zagrał. I to jak [WIDEO]

Aleksander Balcerowski w czwartek nad ranem rozegrał kolejny mecz w barwach Boston Celtics w ramach Ligi Letniej NBA. Jego drużyna wygrała 95:90 z Los Angeles Lakers, a Polak spędził na parkiecie 21 minut. To już jego trzeci występ w ekipie "Celtów".

Aleksander Balcerowski poprzedni sezon spędził w hiszpańskiej Gran Canarii, ale w lecie postanowił znów spróbować sił w NBA. W 2021 roku zgłosił się do Draftu, ale wycofał się tuż przed nim, a w 2022 roku nie został wybrany do żadnego z zespołów. Reprezentant Polski próbuje wszelkich sposobów, by wejść do najlepszej ligi świata i tym razem chce pokazać się w Lidze Letniej. 

Zobacz wideo Fabiński powraca do klatki. Zawalczy na gali STIFE

Aleksander Balcerowski z kolejny meczem w Boston Celtics. Polak próbuje sił w Lidze Letniej NBA

W rozgrywkach przed właściwym sezonem Balcerowski reprezentuje Boston Celtics i walczy o miejsce w NBA. W pierwszych dwóch meczach jego drużyna przegrywała 88:99 z Miami Heat i 98:103 z Washington Wizards. W spotkaniu z wicemistrzami NBA Polak zanotował osiem punktów, pięć zbiórek i asystę, a w drugim występie miał 11 punktów, cztery zbiórki i asystę. 

W trzecim starciu Celtics wreszcie wygrali, pokonując 95:90 Los Angeles Lakers. Balcerowski na parkiecie spędził 21 minut, ale tym razem jego statystyki nie porwały. Zanotował pięć punktów, miał osiem zbiórek i dwie asysty. Pokazał przede wszystkim dobrą grę w defensywie i umiejętności gry pod koszem. Trafił dwa na trzy rzuty z pola i dołożył jedno trafienie z linii rzutów wolnych. 

Jedna akcja "Wschodzącej Gwiazdy" EuroCup szczególnie mogła zapaść w pamięć kibicom. 22-latek rozegrał dwójkową akcję z Dolano Bantonem, idąc na zasłonę i następnie wykorzystał kapitalnego alley-oopa (rodzaj podania w koszykówce, po którym atakujący zdobywa punkt wsadem z wyskoku - przyp. red.). Celtics udostępnili to zagranie w mediach społecznościowych. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Balcerowskiemu ciężko będzie wywalczyć miejsce w najlepszej lidze świata, ale przed nim jeszcze jedno spotkanie Ligi Letniej NBA. Jego Boston Celtics w nocy z piątku 14 lipca na sobotę 15 lipca pół godziny po północy zmierzą się z New York Knicks. 

Więcej o: