"Wygraj lub zgiń". To jeszcze nie koniec. Zacięta walka o finał NBA

Koszykarze Boston Celtics wciąż są w grze o awans do finału NBA. Pokonali u siebie Miami Heat 110:97 i w rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają już tylko 2:3.

Celtics fatalnie rozpoczęli rywalizację w finale Konferencji Wschodniej. Przegrali dwa pierwsze mecze przed własną publicznością 116:123 i 105:111. W trzecim starciu, już w Miami było jeszcze gorzej, bo gospodarze wygrali aż 128:102.

Zobacz wideo Burza po gali FAME MMA! "Boxdel" odpowiada: Ferrari się przeliczył

Legia nadal walczy o mistrzostwo Polski. Właśnie pokonała odwiecznego rywala Legia nadal walczy o mistrzostwo Polski. Właśnie pokonała odwiecznego rywala

"Wygraj lub zgiń". Celtics wciąż w grze o finał NBA

Celtics musieli coś zmienić, by odmienić losy rywalizacji. W czwartym meczu w Miami błysnął Jason Tatum, który zdobył 33 punkty, a goście wygrali wysoko - 116:99. Teraz piąte starcie znów odbyło się w hali TD Garden w Bostonie. Przed jego rozpoczęciem Joe Mazzulla został zapytany o nastawienie jego zespołu przed drugim meczem eliminacyjnym z rzędu. - Po prostu wygraj lub zgiń – powiedział.

Gospodarze już w pierwszej kwarcie dali jasny sygnał rywalom, że jeszcze nie wszystko jest rozstrzygnięte w tej rywalizacji i wygrali aż piętnastoma punktami (35:20). Celtics grali bardzo zespołowo. Aż czterech zawodników w tym meczu zdobyło przynajmniej 20 punktów!: Derrick White, Marcus Smart, Jaylen Brown oraz Jayson Tatum. Celtics grało z ponad 50 proc. skutecznością i zmusiło rywali do aż siedemnastu strat.

- Oczywiście nie wyobrażaliśmy sobie bycia w takiej sytuacji i że będziemy przegrywać 0:3. Kiedy nadchodzą przeciwności losu, możesz jednak zobaczyć, z czego naprawdę składa się drużyna - powiedział po meczu Brown.

Carmelo Anthony Legenda dostała propozycję z serwisu dla dorosłych. Niewiarygodne co mu zaoferowali

Celtics po tej wygranej w rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają już tylko 2:3. Teraz piąte starcie w Miami. Ewentualny siódmy pojedynek znów w TD Garden. Na lepszego z tej pary czeka już w finale NBA zespół Denver Nuggets, który w finale Konferencji Zachodniej pokonał Los Angeles Lakers 4:0.

Więcej o: