Słodko-gorzka noc gwiazdora NBA. Poważny problem Brooklyn Nets

Brooklyn Nets w nocy z niedzieli na poniedziałek wygrali 102:101 z Miami Heat. W Nowym Jorku mogą mieć jednak poważny problem, ponieważ boisko z urazem opuścił jeden z liderów zespołu - Kevin Durant. W poprzednim sezonie spotkała go podobna sytuacja, przez którą opuścił 21 meczów.

Kevin Durant do NBA trafił w 2007, kiedy został wybrany w Drafcie z drugim numerem przez Seattle SuperSonics. Później był zawodnikiem Oklahoma City Thunder, Golden State Warriors, z którymi dwukrotnie świętował mistrzostwo NBA (2017, 2018), a od 2019 roku pozostaje zawodnikiem Brooklyn Nets. W latach 2010-2019 oraz 2021-2022 uczestnik Meczu Gwiazd, w którym w 2021 i 2019 roku wybierano go MVP.

Kevin Durant znowu ma pecha. Brooklyn Nets czekają na diagnozę gwiazdy NBA

Mecz Brooklyn Nets z Miami Heat zakończył się wygraną drużyny z Nowego Jorku w samej końcówce, kiedy to Royce O’Neal dobił rzut jednego z kolegów i ustalił wynik na 102:101. Podczas spotkania nie zabrakło świetnej gry Kyrie Irvinga, który zdobył 29 punktów, zaliczył sześć asyst i miał jedną zbiórkę. Drugi najlepszy wynik w zespole Nets miał Kevin Durant, który zdobył 17 punktów, dwie asysty i pięć zbiórek.

Dla Duranta był to jednak słodko-gorzki mecz, ponieważ został 14. najlepszym strzelcem w historii NBA z 26 684 punktami na koncie, wyprzedzając Dominique'a Wilkinsa. Do 13. Oscara Robertsona brakuje mu jedynie 27 punktów. Lider Nets opuścił jednak parkiet w trzeciej kwarcie. Na jej początku zderzył się z Kyle'm Lowry'm i złapał się za kolano, ale był w stanie kontynuować grę. Później jednak rzucający Jimmy Butler upadł na nogę Duranta, a gwiazdor Nets niemal od razu chwycił się za kolano. Lekarze poradzili mu opuszczenie boiska, co niezwłocznie zrobił.

Jak informują media, Duranta czeka rezonans magnetyczny, który odpowie na pytanie, jak poważna jest jego kontuzja. Niewykluczone, że zawodnika czeka dłuższa, nawet wielomiesięczna przerwa. Po meczu Kyrie Irving stwierdził, że Durant był w "pozytywnym" nastroju, co może być małym pocieszeniem dla fanów zespołu. To nie pierwszy raz, kiedy ktoś powoduje uraz Kevina Duranta. W poprzednim sezonie wpadł w niego Bruce Brown, co skończyło się 21 meczami przerwy lidera Nets.

W sezonie 2022/23 Kevin Durant zagrał w 38 meczach, w których notował średnio 30 punktów, 6,8 zbiórki i 5,4 asysty, trafiając 56 procent rzutów z gry. Jego zespół po 40 meczach ma na koncie 27 wygranych i zajmuje drugie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, za Boston Celtics i przed Milwaukee Bucks.