Luka Doncić potrafi wszystko. Trafia do kosza nawet bez używania rąk [WIDEO]

Luka Doncić zachwyca nie tylko w trakcie meczów. Słoweniec na rozgrzewce przed meczem Dallas Mavericks z Brooklyn Nets zaprezentował kibicom niesamowitą sztuczkę. Umieścił piłkę w koszu, odbijając ją... ramieniem.

Luka Doncić kapitalnie rozpoczął nowy sezon NBA. Słoweński rozgrywający Dallas Mavericks już po zaledwie kilku występach poprawił imponujący wynik legendarnego Wilta Chamberlaina, który w pierwszych ośmiu meczach sezonu 1959/1960 zdobywał za każdym razem ponad 30 punktów. Doncić zaliczył już dziewięć występów z rzędu z dorobkiem punktowym 30+. To drugi wynik wszech czasów. Lepszy jest tylko... Wilt Chamberlain. W sezonie 1962/1963 zanotował on na start aż 23 takie występy z rzędu. 

Zobacz wideo Jeremy Sochan jak Rodman! Czy Polak podbije NBA? Już przeszedł do historii

Niesamowity rzut Luki Doncicia. Trafił do kosza, używając ramienia

Niemniej wyczyn 23-latka jest niezwykły. Do historii przeszedł w trakcie meczu z Brooklyn Nets, który zakończył się zwycięstwem jego drużyny 96:94. Doncić rzucił 36 punktów, dołożył do tego 6 zbiórek i 6 asyst. Było to już szóste zwycięstwo ekipy z Teksasu. Z bilansem 6-3 Mavericks zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej NBA. 

Zanim Luka Doncić zaliczył historyczny występ przeciwko Nets, zaprezentował kibicom na rozgrzewce, jak szeroki jest wachlarz jego koszykarskich umiejętności. Jak się okazało, Słoweniec nie musi nawet używać dłoni, by trafiać do kosza. Na oficjalnym profilu NBA na Twitterze pojawiło się krótkie nagranie, na którym widać, jak rozgrywający kieruje piłkę do celu, używając... ramienia. 

Po tym, jak przygotowywał się do odbicia piłki widać, że to już nie pierwszy raz, gdy Doncić ćwiczy tego typu cyrkowy trick. Pod wielkim wrażeniem byli znajdujący się obok jego koledzy z drużyny, którzy zaczęli się cieszyć razem z nim. 

Dallas Mavericks kolejny mecz rozegrają 10 listopada na wyjeździe przeciwko Orlando Magic. Luka Doncić będzie miał okazję kontynuować swoją niesamowitą serię. Ekipa z Florydy to bowiem jedna z najsłabszych drużyn ligi z bilansem 2-9 zajmuje ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej. 

Więcej o: