Niestosowne relacje spowodowały trzęsienie ziemi w Boston Celtics. Oficjalny komunikat klubu

Ime Udoka, trener Boston Celtics, finalistów NBA z ubiegłego sezonu, ma poważne problemy. Miał dopuścić się złamania regulaminu poprzez relacje z innym członkiem klubu. Właśnie został zawieszony na przyszły sezon. Jego zastępcą będzie dotychczasowy asystent Joe Mazzulla.

45-letni Ime Udoka miał za sobą całkiem udany ubiegły sezon. Boston Celtics pod jego wodzą, mimo że nie byli w gronie faworytów, to awansowali do finału NBA. W nim zawodnicy Boston Celtics prowadzili 2:1 z Golden State Warrios, ale potem przegrali trzy mecze z rzędu i to ich rywale cieszyli się z mistrzowskiego pierścienia. 

Zobacz wideo Co się stało z polskimi koszykarzami?! "Ponitka pił do Gortata" [Sport.pl LIVE]

Mateusz Ponitka w PanathinaikosieMateusz Ponitka trafił do giganta. "Gwarantuje występy na najwyższym poziomie"

Ime Udoka zawieszony

Teraz Ime Udoka nie może  przygotowywać się do nowego sezonu NBA. Ma bowiem spore problemy. Jak się okazało miał związać się intymną relacją z jedną z pracownic Boston Celtics - poinformował Adrian Wojnarowski z ESPN. Szkoleniowiec nie dopuścił się żadnego niestosownego zachowania wobec partnerki, ale poprzez kontakt złamał regulamin klubu. Klub podjął już decyzje, że Ime Udoka został zawieszony na sezon 2022/2023.

- Boston Celtics ogłasza, że zespół zawiesił głównego trenera Ime Udokę na sezon 2022-2023 za złamanie zasad drużynowych. Decyzja o jego przyszłości zostanie podjęta w późniejszym terminie. Zawieszenie wchodzi w życie natychmiast - napisał klub w specjalnym oświadczeniu.

Trenera spotkała sroga kara, bo mówiło się, że może się skończyć na wysokiej grzywnie i ostrzeżeniem.

Udoka wydał już oświadczenie, przepraszając wszystkich za swoje zachowanie.

- Chcę przeprosić naszych zawodników, kibiców, całą organizację Celtics i moją rodzinę [jego żoną jest amerykańska aktorka Nia Long - red.] za to, że ich zawiodłem. Przepraszam za postawienie zespołu w tak trudnej sytuacji i akceptuję decyzję klubu. Z szacunku dla wszystkich zaangażowanych, nie będę pisał dalszych komentarzy - napisał krótko trener Udoka.

Ime Udoka od 2000 do 2012 grał w NBA G League i NBA. Potem pracował jako asystent trenera w San Antonio Spurs (2012-2019), Philadelphia 76ers (2019-2020) i Brooklyn Nets (2020-2021). Od sezonu 2021/2022 był pierwszym trenerem Boston Celtics.

Teraz trenerem Celtics będzie Joe Mazzulla, jeden z jego dotychczasowych asystentów.

Mateusz Ponitka w PanathinaikosieTo już pewne. Włosi potwierdzają hitowy transfer Ponitki. "Jakby trafił do Liverpoolu"

Więcej o: